W ramach startu konferencji Microsoft Ignite firma przedstawiła listę nowości, jakie wkrótce zawitają do jej biurowych aplikacji. Największą uwagę przykuwają nowe funkcje Outlooka, mające ułatwić nie tylko zarządzanie pocztą, lecz także konkretnymi zadaniami związanymi z naszą pracą. Wśród nich pierwsza od lat znacząca zmiana w obrębie kalendarza.

kalendarz outlook

I to nie byle jaka zmiana. Dzięki nowemu widokowi tablicy kalendarz Outlook zyskuje bowiem niemal pełnię funkcjonalności… Trello. Użytkownicy teraz będą mogli łatwiej zarządzać nie tylko spotkaniami, lecz także listami rzeczy do zrobienia i przypomnieniami, a także lepiej organizować notatki i inne pliki. Kalendarz w nowej wersji jest w zasadzie stale rozszerzającą się tablicą, której celem jest scentralizowanie wszystkich informacji dotyczących naszego dnia w pracy. I to wszystko w ramach aplikacji, z której i tak korzystają przez większość czasu pracy – bez konieczności przeklikiwania się przez kolejne okienka przeglądarki czy korzystania z kolejnych loginów.

kalendarz outlook 2

Jak tłumaczy Gabriel Valdez, menedżer ds. marketingu produktu w zespole Outlook, głównym celem nowej funkcji jest ograniczenie konieczności przełączania się między narzędziami a tym umożliwienie użytkownikom lepszego zarządzania swoim czasem. I jest to argument, który całkowicie kupuje. Choć sama nie korzystam na co dzień z Outlooka (#teamGmail), możliwość zarządzania wszystkimi zadaniami z poziomu jednej aplikacji wydaje się nader kusząca. I chociaż trudno wyobrazić sobie jak działałoby to na poziomie całej organizacji, czy nawet większego zespołu, opcja wydaje się zdecydowanie warta przetestowania. Jeśli w ten sposób udałoby się mi ograniczyć ilość czasu spędzonego na przełączaniu pomiędzy kalendarzem, Jirą, Asaną, Keep i dziesiątkiem innych narzędzi, jestem w stanie chyba poświęcić w zamian Gmaila. Chociaż po cichu liczę jednak na to, że Google nie pozostanie w tyle jeśli chodzi o własną aplikację ;).

Tryb tablicy w kalendarzu jak na razie będzie dostępny jedynie w wersji przeglądarkowej Outlooka. Będzie go można aktywować z wysuwanego menu widoków kalendarza. Nie jest na razie jasne, czy funkcja pojawi się także w aplikacji dla Windowsa i wersjach mobilnych.


Posłuchaj nas!