Najnowsza aktualizacja Chrome ograniczy widoczność powiadomień

Najnowsza aktualizacja Chrome ograniczy widoczność powiadomień

Opublikowano 9.01.2020 9:28 -


Znacie to uczucie, kiedy zdążycie jedynie uruchomić w swojej przeglądarce wybraną stronę, a już zalewa Was fala powiadomień? Jest to na tyle uciążliwe, że mnóstwo użytkowników zaczęło się skarżyć i szukać rozwiązań rozwiązujących tę nieprzyjemność. Twórcy przeglądarek zdali sobie z tego sprawę i od tego roku wprowadzają liczne zmiany, które na pewno przypadną użytkownikom do gustu.

Około dwóch miesięcy temu Kasia po raz pierwszy poruszyła temat wyskakujących powiadomień w przeglądarkach, a dokładniej w Firefoxie. Już wtedy było wiadomo, że 72. wersja, jaka ma pojawić się w styczniu, zacznie zwalczać denerwujące okienka i przekształci je w niewielkie ikony. Chrome także postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom swoich użytkowników i ogłosiła, że aktualizacja do 80. wersji uruchomi cichy tryb powiadamiania.

Ograniczenie spamu przez Firefox dało efekty

Aktualizacja Mozilli, jaka miała miejsce całkiem niedawno, pozwoliła dokonać analizy reakcji i zadowolenia użytkowników. Wynikało z niej, że zdecydowanie łatwiej korzysta się z przeglądarki, kiedy podczas każdej zmiany witryny nie wyskakiwały okienka z powiadomieniami. Na pewno przełożyło się to także na wzrost liczby użytkowników, bowiem kto nie chciałby unicestwić spamu?

To prawdopodobnie zachęciło także Google do walki z licznymi powiadomieniami (i to nie tylko informującymi o ich uruchomieniu). Chrome postawiło sobie także za cel usuwanie zbędnych reklam, blokujących dostępy do stron, złośliwych oprogramowań i nowych kart, które mają na celu naciągnąć użytkownika. Wszystko to ma zostać wprowadzone jeszcze w tym roku.

Aktualizacja do Chrome 80 pozwoli pozbyć się reklam?

Plan jest taki, by już niebawem uruchomić tak zwany cichy proces powiadomień, zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Automatycznie pojawi się zupełnie nowy interfejs, który na pewno będzie znacznie mniej uciążliwy niż dotychczas. Dzięki niemu nawet osoby blokujące żądania powiadomień powinny być zadowolone z korzystania z najnowszej wersji przeglądarki.

chromechrome

Według Chrome wyskakujące okienka są najczęstszą skargą, jaką otrzymują od użytkowników. Oznacza to, że najwyższa pora coś zmienić, jeśli Google chce zatrzymać przy sobie osoby ceniące sobie liczne integracje między usługami.

Źródło: Blog Chromium

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]