Najlepszy darmowy generator zdjęć online + darmowy generator ilustracji

Najlepszy darmowy generator zdjęć online + darmowy generator ilustracji

Opublikowano 25.06.2019 21:00 -


Mam dziś dla Ciebie dwa przydatne narzędzia z darmowymi wersjami. Jedno to generator zdjęć online, drugie to generator ilustracji online.

Według mnie oba są co najmniej na akceptowalnym poziomie. Zacznijmy jednak od darmowego generatora ilustracji:

Stubborn.fun to zbiór wektorowych obiektów, dzięki któremu w prosty sposób możemy skonstruować ilustrację na potrzeby naszej strony, prezentacji, reklamy czy czego tylko sobie zażyczymy. Są to pliki w Sketchu, Illustratorze oraz komponenty w Figmie (pierwszy raz takie podejście widzę, ale mi się podoba). Wewnątrz do naszej dyspozycji znajdują się obiekty/komponenty, z których możemy stworzyć scenkę.

Wersja darmowa zawiera w pełni wektorowe 3 persony, 10 ilustracji chłopców, 10 ilustracji dziewczyn, 5 ilustracji robotów oraz 20 scen. Na start lub zapchajdziurę w projekcie jak znalazł.

Jeśli chodzi o licencję — za darmo do użytku prywatnego oraz komercyjnego, bez potrzeby podawania źródła. Można dowolnie modyfikować.

Drugim, bardziej interesującym generatorem jest nowy produkt od icons8. Generator zdjęć/kolaży. Tutaj już możemy stworzyć grafikę w przeglądarce.

Najlepszy w tytule dodałem z pełną premedytacją. Sam spójrz.

Opcji też jest znacznie więcej. Generator photos.icons8.com (innej nazwy nie znalazłem) jest już o wiele bardziej rozbudowany. Narzędzie działa na zasadzie dobrania odpowiednich obiektów i prostego ich przekształcania.

Do wyboru mamy modeli różnej płci, rasy, wieku, koloru włosów oraz różnej budowie ciała. Możemy na zdjęcie narzucić sobie masę różnych obiektów (w płatnej wersji jeszcze więcej). Dostępne są różne tła. Ogólnie rzecz biorąc mamy tutaj przeglądarkowy generator scenek. Możliwości konfiguracji są dość nieograniczone, ponieważ na obiektach możemy wykonywać przekształcenia oraz dokładać ich dowolną ilość.

Sam generator bardzo przypomina mi Canvę. Nie ma co ukrywać, to narzędzie jest też w stanie zapewnić sporo rozrywki :)

Źródło: https://photos.icons8.com/

Jeśli chodzi o licencję, to sprawa wygląda tak samo, jak w przypadku icons8. Wersję darmową możemy używać w projektach prywatnych oraz komercyjnych z podaniem źródła.

Wieści z Rozładowani.pl