Nudy w wakacje? Zobaczcie najlepsze seriale komediowe na Netflix.

Może i okres wakacji nie jest dobrym momentem na przygotowywanie takich rankingów, ale zawsze jest szansa, że ktoś właśnie przebywa nad Bałtykiem i chroni się przed deszczem w zaciszu nadmorskiej kwaterki. Jeśli tylko macie tam dostęp do internetu to na pewno myślicie, co tym razem obejrzeć. Zobaczcie więc najlepsze seriale komediowe na Netflix wybrane przeze mnie.

Oczywiście nie ma tutaj typowych wyborów przewijających się w innych rankingach. Wrzuciłem po prostu to, co mi się spodobało z wielu względów. Oczywiście w przypadku tego typu produkcji najważniejsza jest ich „lekkość” odbioru, komediowość, ale i jakość produkcji. Fabuła niekoniecznie musi być poważna, co na pewno zobaczycie po tym rankingu.

R E K L A M A

Najlepsze seriale komediowe na Netflix

Grace i Frankie

I zaczynamy właśnie nietypowo, jak na trzydziestoparolatka przystało. Serial nadaje się idealnie na wieczorne oglądanie, nawet takie „w tle”. Fabuła nie jest wymagająca, a perypetie starszych bohaterów są znacznie bardziej zabawne niż polskie komedie z ostatnich lat. Uroku i jakości dodaje bez wątpienia znakomita obsada. Bohaterki nominowanego do Emmy serialu nie przyjaźnią się, ale gdy mężowie opuszczają je, by zostać parą, układna Grace i ekscentryczna Frankie zbliżają się do siebie.

W rolach głównych: Jane Fonda, Lily Tomlin, Martin Sheen.

Lovesick

Humor brytyjski zawsze jest w cenie, dlatego polecam Lovesick i przygody głównego bohatera – Dylana. Nietypowa formuła serialu może nie wszystkim przypaść do gustu, jednak po paru odcinkach można się przyzwyczaić i zobaczycie zazębiającą się fabułę. Dylan szukał miłości — znalazł chlamydię. Musi teraz powiadomić wszystkie swoje byłe partnerki i obudzić tym samym pogrzebane wspomnienia o zakończonych romansach.

W rolach głównych: Johnny Flynn, Antonia Thomas, Daniel Ings.

Sex Education

Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat na Netflix. Gillian Anderson w zupełnie nowej odsłonie edukuje seksualnie nie tylko swojego syna, ale i całą szkołę. Kategoria sitcom może niekoniecznie jest dopasowana idealnie, ale lekkość i humor w serialu niemalże zmuszają mnie do umieszczenia go na tej liście. Nieśmiały Otis o seksie wie naprawdę wiele — w końcu jego mama jest terapeutką. Zbuntowana Maeve proponuje mu więc udzielanie seksporad w szkole.

W rolach głównych: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa.

Dobre miejsce

Czy to serial nieoczywisty? Na pewno. Dwa razy do niego podchodziłem i za drugim razem nie mogłem uwierzyć, że musiał on tyle na mnie czekać. To właśnie jedna z tych produkcji, która pozwala z olbrzymim dystansem spojrzeć na świat i oderwać się od codzienności. Polecam każdemu. W wyniku zbiegu okoliczności skupiona na sobie Eleanor Shellstrop trafia po śmierci do Dobrego Miejsca. Pragnie tam pozostać, więc postanawia zostać lepszym człowiekiem.

W rolach głównych: Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper.

Współczesna rodzina

Klasyka sitcomów ostatnich lat. Nie mogło zabraknąć tego serialu na tej liście. Lekki, codzienny i przyjemny w odbiorze. Już od pierwszego odcinka można łatwo utożsamiać się z bohaterami. Wyróżniony nagrodą Emmy serial o eklektycznej rodzinie Jay’a Pritchetta z Los Angeles, której członkowie zmagają się z wyzwaniami współczesnej codzienności.

W rolach głównych: Ed O’Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen.

Santa Clarita Diet

Jeśli lubicie krew to jest serial dla Was. I nie mówię tutaj o brutalnych walkach ulicznych, gdzie krew leje się strumieniami. Tutaj tryska w domowej kuchni podczas przygotowywania potraw, a najciekawsze, że to właśnie krew ludzka. Drew Barrymore w genialnej roli. Byli zwykłym małżeństwem handlującym nieruchomościami, jednak dramatyczna zmiana w jej życiu popchnęła ich na drogę śmierci i zniszczenia. W dobrym znaczeniu.

W rolach głównych: Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson.

Jak poznałem waszą matkę

Kultowa produkcja znajduje się na końcu, ale to nie oznacza, że jest najgorsza (gwoli ścisłości: kolejność przypadkowa). Serial już zakończony, miał swoje lepsze i gorsze momenty, ale z przyjemnością do niego wracam co jakiś czas. W serii retrospekcyjnych obrazów Ted opowiada swoim dzieciom o tym, jak, poszukując bratniej duszy, poznał ich matkę.

W rolach głównych: Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris.

/część opisów zaczerpnięta z Netflix Polska/