Najlepsze filmy 2019: TOP 17, na które czekam w tym roku
Najlepsze filmy 2019: TOP 17, na które czekam w tym roku

Opublikowano 2 miesiące temu -


Nie mam wątpliwości, że rozpoczynający się właśnie 2019 rok będzie dobrym rokiem, jeśli chodzi o obfitość produkcji filmowych. Szczególnie jeśli mówimy o produkcjach, które wzbudzają największe zainteresowanie typowego geeka (i nie tylko) i można o nich powiedzieć śmiało, że są to najlepsze filmy 2019. Oczywiście pół świata (to pół, które nie zniknęło) czeka na Avengersów i finałowe starcie, ale warto także zwrócić uwagę na inne pozycje, jakie pojawią się w tym roku.

Przeglądając tegoroczne premiery, postanowiłem stworzyć listę takich, na które czekam najbardziej i które z całą pewnością będę chciał obejrzeć, czy to w kinie, czy też w wersji cyfrowej w późniejszym czasie, jeśli na kino po prostu zabraknie czasu. Lista jest ułożona według daty premier (polskich premier), nie chciałem tworzyć listy na podstawie „naj”, bo jedynka jest tylko jedna – Avengers, reszta to ładny dodatek.

Najlepsze filmy 2019, na które czekam

LEGO®: Przygoda 2

Druga część świetnie przyjętych przygód bohaterów z Bricksburga, którzy próbują ocalić swoje miasto. Po pięciu latach nadciąga kolejne zagrożenie: z kosmosu pojawiają się najeźdźcy LEGO DUPLO. Niszczą wszystko w takim tempie, że bohaterowie nie nadążają z odbudową.

Premiera PL: 8.02.2019

Kapitan Marvel

Pierwszy z filmów z uniwersum Marvela, jaki pojawi się w tym roku w kinach. Główna bohaterka, Carol Danvers, jako jeden z najmocniejszych bohaterów w całym wszechświecie, staje przed próbą uratowania świata. Bez wątpienia wyczekiwana produkcja, szczególnie wśród fanów Marvela. To właśnie Kapitan Marvel ma powstrzymać wojnę światów, zapoczątkowaną w serii Avengers. W roli głównej zobaczymy Brie Larson.

Premiera PL: 8.03.2019

Dumbo

Disney, mając o wiele lepsze możliwości techniczne, wziął się ostatnio ostro za remake’i swoich kultowych produkcji. Jedną z nich jest remake filmu z lat czterdziestych ubiegłego wieku (!) – Dumbo. Przygody słonika, w reżyserii Tim Burtona będziemy mogli zobaczyć już na wiosnę, a teraz możemy nacieszyć oko zwiastunem, który jest genialną zapowiedzią całej animacji.

Premiera PL: 29.03.2019

Hellboy

Kolejna ekranizacja powieści Mike’a Mignoli, Hellboy. Zatrzymany pomiędzy światami ludzi i istot nadprzyrodzonych bohater walczy z szukającą zemsty czarownicą. Znakomita obsada: David Harbour, Milla Jovovich i Ian McShane.

Premiera: 11.04.2019

Avengers: Endgame

Tytuł najnowszej części Avengersów jest co prawda roboczy, a może inaczej – oryginalny. Oficjalnej polskiej nazwy bowiem, póki co nie poznaliśmy. Z pewnością jest to ze względów ostrożności producentów, po ubiegłorocznej wrzawie, jaka pojawiła się przy okazji ogłoszenia polskiej nazwy dla Avengers: Wojna bez granic. W tegorocznej produkcji dowiemy się, co wydarzyło się z połową ludzkości, która zniknęła za pomocą jednego pstryknięcia palcem przez Thanosa.

Premiera PL: 25.04.2019

Smętarz dla zwierzaków

Ekranizacja (kolejna już) powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Historia rodziny Creedów, która przenosi się do domku na wsi. Życie wydaje się sielanką do czasu śmierci ich kota, który ginie pod kołami ciężarówki. Po pochówki na cmentarzu dla zwierząt wszystko się zmienia.

Premiera PL: 3.05.2019

Pokemon’s Detective Pikachu

Pokemony cieszyły się gigantyczną popularnością ponad dekadę temu, a następnie od dwóch-trzech lat marka ta jest sukcesywnie odświeżana. Kolejnym etapem takiego odświeżania jest bez wątpienia najnowsza produkcja kinowa, osadzona w świecie Pokemonów. Najsłynniejszy pokemon świata, żółty Pikachu rozpoczyna przygodę jako detektyw w świecie, gdzie ludzie i pokemony żyją obok siebie.

Premiera PL: 10.05.2019

Ad Astra

Znakomicie zapowiadający się thriller science-fiction, z mocną obsadą. Astronauta Roy McBride (Brad Pitt) wyrusza z misją przeszukania galaktyki, szukając zaginionego przed 20 laty swojego ojca. Ten, szukając obcych form życia, zaginął bez śladu. W rolach głównych: Brad Pitt, Donald Sutherland, Tommy Lee Jones, a także Ruth Negga.

Premiera: 22.05.2019

najlepsze filmy 2019 Ad Astra

Aladyn

Kolejny remake w stajni Disneya. Tym razem na produkcję trafia  Aladyn, który ma swoją wersję z 1992 roku. Adaptacja arabskiej powieści ze znanego filmu Tysiąca i jednej nocy.

Premiera PL: 24.05.2019

Godzilla II: Król potworów

W erze filmów o superbohaterach, Godzilla radzi sobie całkiem nieźle. Tym razem pojawia się trzygłowy potwór Ghidorah, który rzuca wyzwanie światu. Agencja Monarch robi wszystko, aby powstrzymać agresorów.

Premiera PL: 30.05.2019

X-Men: Mroczna Phoenix

Akcja filmu ma miejsce dziesięć lat po wydarzenia z X-Men: Apocalypse. Jean Grey staje się Mroczną Phoenix w memencie, kiedy traci kontrolę nad swoimi zdolnościami. Tym samym dochodzi do walki pomiędzy X-Menami. W rolach głównych zobaczymy Jamesa McAvoya, Michaela Fassbendera czy Jennifer Lawrence.

Premiera: 6.06.2019

Rocketman

Film, na który osobiście czekam z niecierpliwością, gdyż jestem wielkim fanem Eltona Johna. Jest to biografia wielkiego artysty, ukazująca historię od początkowych lat jego jakże bogatej kariery. W roli Eltona wystąpi Taron Egerton, znany z serii filmów Kingsman. Warto zaznaczyć, że nad produkcją czuwał osobiście Elton John.

Premiera PL: 28.06.2019 (natomiast premiera światowa: 16.05.2019)

Spider-Man: Daleko od domu

Druga część Spider-Mana wydanego w serii MCU. Tym razem Peter Parker, po wydarzeniach z czwartej części Avengersów, wyrusza w podróż wakacyjną do Europy. Więcej informacji na temat fabuły pojawi się zapewne po premierze Avengers: Endgame.

Premiera PL: 5.07.2019

najlepsze filmy 2019 spider-man Daleko od domu

Król Lew

Kolejna już, ale chyba najbardziej wyczekiwana tegoroczna produkcja Disneya. Remake Króla Lwa, a raczej jego zwiastun zrobił niesamowite wrażenie na opinii publicznej. Jeśli film utrzyma taki sam poziom, będzie to z pewnością jedna z najlepszych pozycji tego roku.

Premiera PL: 19.07.2019

Nowi mutanci

Na pierwszy rzut oka nazwa może nic nie mówić, ale jeśli dodamy do niej „X-Men”, to wszystko staje się jasne. Film ten jest spin-offem głównej serii filmów Marvela osadzonych w świecie X-Men. Opowiada historię piątki młodych mutantów, przetrzymywanych w niewoli. Odkrywają oni wkrótce swoje zdolności i walczą o przetrwanie.

Premiera: 1.08.2019

Toy Story 4

Kolejna już część przygód Chudego i spółki, przygotowana przez studio Pixar wspólnie  z Disneyem. Tym razem Chudy wyruszy w poszukiwania pastereczki Bou, która została sprzedana na wyprzedaży garażowej. Co ciekawe, data premiery filmu była już dwukrotnie przesuwana, pierwotnie (czerwiec 2017) obsuwę spowodowała premiera filmu Auta 3 (także studio Pixar), rok później (czerwiec 2018) na przeszkodzie stanęła premiera Iniemamocni 2. Oby w tym roku wszystko poszło gładko.

Premiera PL: 9.08.2019 (natomiast premiera światowa: 15.06.2019)

It: Chapter Two

Niespełna dwa lata po premierze „jedynki”, zobaczymy kontynuację serii. Bohaterowie z małego miasteczka. Jest to kolejna, tegoroczna ekranizacja powieści Kinga. Akcja filmu toczy się w 2016 roku, czyli 27 lat po wydarzeniach z pierwszej części.

Premiera: 1.09.2019

najlepsze filmy 2019 IT

To bez wątpienia lista, którą chcę zobaczyć bez pominięcia żadnego z nich w 2019 roku. Na pewno pojawią się jeszcze inne, mniej ważne pozycje. Chociaż byłbym tutaj ostrożny ze zwrotem "mniej ważne", bo już nieraz się przekonałem, że coś, co nie zapowiada się na sukces, takim sukcesem się okazuje. Oczywiście działa to w dwie strony, a chyba nawet częściej hit okazuje się kitem.