Czas na podsumowania, czyli najlepsze filmy 2019 roku

Czas na podsumowania, czyli najlepsze filmy 2019 roku

Opublikowano 31.12.2019 9:35 -


Końcówka roku zawsze skłania nas do refleksji dotyczących realizacji swoich celów postawionych na dany czas. Jest to także okres podsumowań tworów kultury, w tym między innymi filmów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i osiągnęły naprawdę wysokie oceny od widzów. Pierwsze zestawienia pojawiły się już nawet miesiąc temu. Wśród nich nie zabrakło kinowych przebojów, ale i produkcji Netflixa, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Jesteście ciekawi, jak prezentuje się nasze zestawienie?

Przejrzałam kilka rankingów, które zdążyły się już pojawić w sieci, zanim przygotowałam własne zestawienie. Nie brakowało takich, które obejmowały nawet 50 pozycji, co moim zdaniem jest delikatnie naciągane, bowiem roczne podsumowania powinny zawierać tylko taką liczbę filmów, którą będziemy w stanie obejrzeć w najbliższym czasie. Właśnie dlatego na mojej liście znajdziecie ZALEDWIE 10 pozycji, ale za to jakich!

nie zobaczysz więcej tej reklamy jeśli do nas wrócisz :-)

Oto przed Wami top filmy 2019 roku – naszym zdaniem

10. Ad Astra

To, że ten film znalazł się na ostatniej pozycji, nie oznacza, że jest najmniej interesujący. Należy on do tych ambitnych produkcji, które w dobie superbohaterów nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem. Ad Astra ma jednak w sobie coś, co przyciąga i pozwala zagłębić się w historię głównego bohatera. Być może podróż w nieznane jest najlepszym rozwiązaniem, by zwalczyć traumy z przeszłości.

filmy 2019 roku

9. Ból i blask

Film pełen emocji, ukazujący trudy życia hiszpańskiego reżysera. Stanowi on podsumowanie ponad czterdziestoletniej kariery Almodóvara, który nie bez powodu w głównej roli obsadził Banderasa. W końcu on sam wypromował hiszpańskiego aktora, umieszczając go w filmach takich jak Labirynt Namiętności. Film godny polecenia zwłaszcza dla fanów twórczości Almodóvara.

filmy 2019 roku

8. Parasite

Historia Ki-woo jest pełna wzniesień i upadków. Pokazuje, jak biedna rodzina radzi sobie z trudnymi warunkami w dzisiejszych czasach. Kiedy jednak otrzymują szansę od losu, starają się ją maksymalnie wykorzystać, by całkowicie odmienić swoje życie. Nie bez powodu produkcja znalazła się w top 100 filmów wszech czasów na Filmwebie.

filmy 2019 roku

7. Na noże

Mimo tego, że film ten dopiero niedawno miał swoją premierę w kinach, już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród filmomaniaków. Zapewne wszystko za sprawą zawiłej historii zabójstwa pisarza, w którą zamieszany może być praktycznie każdy z członków rodziny. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przekonać się, kto jest sprawcą, macie jeszcze okazję wybrać się na seans do kina.

filmy 2019 roku

6. Avengers: Koniec Gry

Ostatnia część przygód Avengerów, kończąca walkę z Thanosem, jest jednocześnie najbardziej emocjonalnym zakończeniem, jakiego chyba nie spodziewali się nawet fani. Śmierć ponosi wielu superbohaterów, co całkowicie zmienia pozostałych ocalałych. Must have na liście filmów wszech czasów do obejrzenia.

filmy 2019 roku

5. Historia Małżeńska

Przyszedł i czas na coś od Netflixa. Historia Małżeńska to nic innego jak rodzinny dramat, ukazujący codzienne problemy, z jakimi zmaga się wiele małżeństw. Kiedy pojawiają się przed nimi nowe możliwości kariery, każde chciałoby iść swoją drogą, czy jednak rozwód okaże się jedynym rozwiązaniem?

filmy 2019 roku

4. Pewnego razu… w Hollywood

Film, który pokazuje życie gwiazd w najpopularniejszym miejscu na świecie. Świetna obsada jest pierwszym kluczem do sukcesu, a co poza tym? Na pewno przemiany, jakie zaszły w Hollywood na przestrzeni czasu oraz tamtejszy klimat.

filmy 2019 roku

3. Irlandczyk

Top 3 rozpoczyna kolejna produkcja Netflixa, która pozwala powrócić wspomnieniami do czasów przestępczych porachunków. Jest to klimat, który osobiście uwielbiam, dlatego nie wyobrażam sobie tego zestawienia bez Irlandczyka. Pokazuje on zupełnie inną stronę gangsterskiego życia, co nie spodoba się raczej wielbicielom akcji, poza tym sam czas trwania filmu mówi sam za siebie. Jest to historia, przez którą przejdą tylko najwytrwalsi.

filmy 2019 roku

2. Dwóch Papieży

Poruszanie tematów religijnych w kinie od zawsze budziło wiele wątpliwości. Tym razem trzeba przyznać, że Netflixowi świetnie się udało pokazać historię Watykanu oraz problemów, jakie towarzyszyły Benedyktowi XVI w zarządzaniu kościołem. Jest to na pewno jedna z najlepszych produkcji od platformy streamingowej.

filmy 2019 roku

1. Joker

Czas na top nad topy. Mój numer jeden to nikt inny, jak Joker, który znalazł się w pierwszej dziesiątce topów wszech czasów na Filmwebie. Jest to nie lada wyczyn, który rzadko udaje się osiągnąć tak nowej produkcji. Mimo to Jokerowi wyszło to fenomenalnie – smutna historia, pełna wzruszeń, pokazała widzom zupełnie inną twarz bohatera, którego znamy jako niesamowitego psotnika. Swoimi przygodami skradł moje serce i zapewne wielu innych kinomaniaków, którzy uwielbiają superbohaterów, ale i czarne charaktery.

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja z rozumieniem optymalizacji tekstów pod SEO [Zobacz]