Czas na kolejny przegląd – tym razem dramaty na Netflix.

Filmy dramatyczne to osobna kategoria, która jest dość specyficzną. Nie wszyscy lubią ten gatunek tak samo, jak chociażby komedie, ale zawsze jest potrzeba oderwania się od śmiechu i spojrzenie na świat trochę bardziej realnym okiem.

Dramatów w historii kina była olbrzymia rzesza, również w Polsce ten gatunek ma się bardzo dobrze od wielu lat. W przeciwieństwie do wspomnianych komedii, których to w naszym kraju można szukać i szukać, a i tak trafimy na Poranek Kojota.

Najlepsze dramaty na Netflix

Siedem

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Tego hitu nie trzeba specjalnie prezentować. Młodziutki (jeszcze wtedy) Brad Pitt na ekranie na pewno przyciągnie przed telewizor. Doświadczony detektyw badający sprawy zabójstw i jego nowy partner zajadle ścigają mordercę, który swoje makabryczne zbrodnie wzoruje na siedmiu grzechach głównych. W rolach głównych: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow.

Joker

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Jedna z głośniejszych pozycji ostatnich lat, w roli głównej niesamowity Joaquin Phoenix, który pokazuje nam Jokera z tej drugiej strony. Gotham City, rok 1981. Chory psychicznie, niespełniony zawodowo komik stawia się bandzie zbirów i odkrywa drzemiącą w nim złowieszczą siłę. W rolach głównych: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz.

Skazani na Shawshank

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Jeden z lepszych filmów, które kiedykolwiek powstały. Chyba nie bez powodu drugi raz w tej stawce znajduje się pozycja z Morganem Freemanem. Andy Dufresne to uczciwy bankier, który zostaje wrobiony w morderstwo. Trafia do więzienia Shawshank, gdzie zaprzyjaźnia się ze starszym osadzonym o imieniu Red. W rolach głównych: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton.

Snajper

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Pierwotnie chciałem napisać „bardziej współczesna historia”, jednak zobaczyłem, że ten film ma już siedem lat… Strzelec marynarki, Chris Kyle, może się pochwalić wielką liczbą trafień w Iraku. Ale jego życie prywatne daje mu mniej powodów do pochwał. W rolach głównych: Bradley Cooper, Sienna Miller, Luke Grimes.

Boże ciało

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Nie może zabraknąć również polskiej pozycji. Jedna z lepszych rodzimych produkcji ostatnich lat. Mężczyzna, który podczas pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę, przeprowadza się do małego miasteczka, gdzie zaczyna udawać księdza. W rolach głównych: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel.

8 Mila

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Pozycja nieoczywista w tym zestawieniu, ale ze znakomitą rolą Eminema w roli Jimmy’ego. Jimmy, młody hip-hopowiec z Detroit, postrzega ulicę zwaną 8. Milą jako psychologiczną granicę, która oddziela go od realizacji marzeń. W rolach głównych: Eminem, Kim Basinger, Mekhi Phifer.