Najlepsze aplikacje dla studenta, cz. III - życie towarzyskie

Najlepsze aplikacje dla studenta, cz. III – życie towarzyskie

Opublikowano 2.10.2015 8:52 - 3


Rok akademicki za pasem, czas więc na ostatnią cześć cyklu Najlepsze aplikacje dla studenta. Dziś – zgodnie z obietnicą – przedstawię aplikacje, które ułatwią Wam zakupy i wprowadzą trochę (więcej) rozrywki do Waszego życia.

Często żartuje się, że student to prawdziwy przykład na to, że można przeżyć za 5 złotych na dzień. My studenci wszędzie szukamy zniżek, korzystamy z akcji promocyjnych – czemu więc nie robić tego za pomocą naszego smartfona?
Oto kilka aplikacji, które ułatwią Wam życie towarzyskie:

qpony

1. Qpony

Idealna aplikacja dla łowców okazji. Chcesz zjeść taniej? Kupić nowe ubranie po rozsądnej cenie? A może Twoja druga połówka chce, byś zabrał ją do kina, a Ty nie chcesz wydać na to fortuny? W aplikacji Qpony znajdziecie zniżki zarówno do największych marek w Polsce, jak i mniejszych, lokalnych firm. Całość jest całkowicie bezpłatna i pozbawiona reklam. Program obsługuje największe ośrodki akademickie, jak i mniejsze miasta – bez problemu więc znajdziecie interesującą Was promocję. Alternatywa dla aplikacji Groupon.

filing

2. Filing

Dojazdy na uczelnie zabierają mnóstwo czasu, a Ty nie masz co robić w ich trakcie? A może przegrałeś walkę z USOSem* i masz bardzo dużo okienek między zajęciami? Aplikacja Filing rozwiąże Twój problem z nudą. Myślę, że najlepszą recenzją tej aplikacji będzie jej opis ze sklepu Play:

“Filing – quizy, emocje, rozrywka, wszystko to co w wolnym czasie sprawia radość. Najlepsze artykuły i quizy w jednym miejscu.”

A gdyby ktoś był miłośnikiem rozwiązywania samych quizów, dzięki którym możemy ćwiczyć nasz umysł, polecam aplikację sameQuizy od tego samego dostawcy.

USOS* – Uniwersytecki System Obsługi Studiów, znany także jako Upierdliwy System Obrzydzania Studiowania – coś, co często się zacina i pada, a na studiach bez tego ani rusz.

Tinder-screenshots

3. Tinder

Twoi znajomi właśnie wyjechali lub mają inne plany na piątkowy wieczór? To idealna okazja, by poznać kogoś nowego i nie korzystać z aplikacji Qpony samotnie ;-) Aplikacja Tinder dopasowuje do siebie ludzi na podstawie ich własnych preferencji – ustalasz, czy interesują Cię kobiety, czy mężczyźni, wybierasz przedział wiekowy, lokalizację, a następnie na podstawie profili oceniasz, kto jest “hot”, a kto “not”. Jeżeli ktoś Ci się spodoba, a Ty spodobasz się jemu, Tinder automatycznie Was połączy i umożliwi czat.

9900-1860-140716-Airbnb-l

4. Airbnb

Nie samą nauką człowiek żyje. Po wypitych hektolitrach kawy i energetyków, zarwanych nocach – wreszcie zdałeś sesję! Czas na zasłużony odpoczynek – najlepiej gdzieś za granicą. Aplikacja Airnbn pozwala na znalezienie dowolnego prywatnego mieszkania i wynajęcie go na określony czas – dzięki temu zaoszczędzisz sporo gotówki i zdobędziesz nieco innych doświadczeń. Narzędzie zawiera bazę ponad 30 tysięcy miast, w których możemy znaleźć nocleg – zarówno w luksusowych apartamentach, jak i kameralnych kawalerkach.

Sklepy z aplikacjami zawierają jeszcze na pewno kilkanaście/kilkaset przydatnych programów, jednak w powyższym zestawieniu opisałem jedynie te, z których sam miałem okazję korzystać. Jakie aplikacje związane z szeroko pojętym życiem towarzyskim Wy polecacie?

Najlepsze aplikacje dla studenta, cz. I – zarządzanie czasem i zadaniami

Najlepsze aplikacje dla studenta, cz. II – tworzenie notatek

Wieści z Rozładowani.pl