Najlepsza mobilna gra z nowymi ficzerami - grasz z nami?

Najlepsza mobilna gra z nowymi ficzerami – grasz z nami?

Opublikowano 8.07.2016 11:29 -


Nie tak dawno pisałem Wam o najlepszej grze mobilnej, która pochłonęła mnie bez reszty. Tytuł którego specjalnie przedstawiać nie trzeba, gdyż ma milionową publikę. Trudno by było inaczej skoro całość opiera się o szybką i sprawną rozgrywkę PvP i wykorzystuje postacie i koncept z hitowej gry Clash of Clans. Teraz wprowadzono zupełnie nowy ficzer – tournamenty, które co do zasady są całkiem interesujące, w praktyce szybko do siebie jednak zniechęcają. Dlaczego? Stały się ofiarą własnego sukcesu.

Okąd gram w wolnych momentach w Clash Royale, czy to podróżując komunikacją miejską czy czekając na umówioną wizytę u lekarza zdobyło się pare punktów, zdobyło się nowe karty i umiejętności. To prawdziwa potęga tej gry, że jest prosta, ważne są umiejętności i pomysł i co najważniejsze… nie pochłania czasu, gdyż każda walka przewidziana jest na 3 minuty. Zaraziłem tym tytułem połowe swojej rodziny, za co druga połowa mnie przeklina.

Nowy tryb Tournament w Clash Royale to nic innego jak turnieje, w których zgarnąć można dodatkowe profity (karty). Oczywiście wszystko zależy od miejsca, które finalnie zajmiesz. Jednak od początku. Turnieje są tworzone przez graczy za kase premium (skok na kasę, szkoda) i to właśnie oni decyduje o jego czasie trwania czy ilości dostępnych miejsc. W jego czasie możesz stoczyć tak wiele walk jak to tylko możliwe, by uzbierać wystarczającą ilość punktów by wygrać, a przynajmniej znaleźć się wysoko w tabeli. Simple as that.

Wszystko było by naprawdę świetne gdyby nie fakt, że zainteresowanie jest tak ogromne, że po wielokrotnych próbach udało mi się do turnieju zapisać tylko dwukrotnie. Żałuje, że opcja jest dostępna tylko za prawdziwe pieniądze, ale taki urok gier freemium. Do wad także należy dorzucić fakt, że nakładamy na siebie obowiązek grania przez określony turniejem czas. Oczywiście możesz z niego zrezygnować, ale jaki byłby sens?

Musi chyba nieco opaść kurz po turniejowym szaleństwie, to jednak wcale nie przeszkadza w rozgrywaniu spokojniejszych, klasycznych 3 minutowych rozgrywek. Przy okazji wprowadzenia trybu turniejowego, zbalansowano także kilka postaci. To prawdziwa udręka, bo nagle się okazuje że twój sprawdzony set kart już nie jest tak dobry jak wcześniej i znów trzeba kombinować z nowymi rozwiązaniami.

Graj z nami

Przy okazji ostatniego wpisu zaprosiłem Was do naszego DailyWebowego klanu. Dołączyło do nas kilka osób, które cały czas walczą w szeregach naszego klanu i rosną w silę, goniąc lidera (mnie ;) ). Tym samym zapraszam także pozostałych, niezdecydowanych do spróbowania sił w Clash Royale i gwarantuje, że przepadniecie, a każda chwila nudy zostanie wypełniona tą grą.

Nazwa naszego klanu to: DailyWebPL (musicie przejść tutorial, by móc dołączyć do klanu)

Grę znajdziecie tu: iOS / Android

Zapraszamy!

Wieści z Rozładowani.pl