Najciekawsze projekty 2020 - podsumowanie tegorocznych targów CES

Najciekawsze projekty 2020 - podsumowanie tegorocznych targów CES

Opublikowano 12.01.2020 11:29 -


W ostatnim czasie prezentowaliśmy Wam wiele ciekawych projektów, jakie pojawiły się podczas CES 2020. Nie brakowało sprzętu komputerowego, smartfonów, konsoli, a także pojazdów elektrycznych, które niebawem podbiją rynek. Postanowiłam więc przygotować dla Was zestawienie najciekawszych (moim zdaniem) pomysłów, jakie mają szansę cieszyć się sporą popularnością po premierze.

Przez te kilka dni wielu producentów zaskoczyło mnie wyszukanymi koncepcjami oraz projektami, jakie zamierzają wcielić w życie. Uznałam, że najlepiej będzie pogrupować wszystkie pomysły i przydzielić je do odpowiednich kategorii, co znacznie ułatwiło mi wybór ulubionych technologii.

Bezramkowe telewizory o cienkiej konstrukcji zadebiutowały na CES 2020

Jest to na pewno jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie wiadomości. Na kilka dni przed rozpoczęciem targów pojawiły się plotki, jakoby Samsung miał pokazać telewizor całkowicie pozbawiony ramek o rozdzielczości 8K. Wyciekły nawet zdjęcia, prezentujące dwa modele, które później rzeczywiście zostały pokazane w trakcie CES. Muszę przyznać, że wyglądają niesamowicie i nie mogę się doczekać, aż rzeczywiście będziemy mogli je podziwiać na półkach sklepowych.

CES to także czas składanych ekranów komputerów!

Systemu operacyjnego Windows 10X chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Jest o nim głośno już od dłuższego czasu i tylko jego stopień zaawansowania stopował prace nad składanymi ekranami. Na szczęście producent wziął sobie do serca skargi twórców sprzętu, którzy podczas targów mogli pokazać nam coś naprawdę innowacyjnego. Wśród nich znalazł się między innymi Lenovo ze swoim składanym ekranem, który od pierwszego wejrzenia skradł moje serce. Nie spodziewałam się, że tak szybko będę mogła podziwiać tak zaawansowaną technologię, niezwykle istotną dla przyszłości komputerów.

Nadeszła także pora na smartfony

O pomyśle OnePlus pisałam Wam już kilka dni temu i nadal uważam, że smartfon Concept One może być przełomowy. Pomysł wykorzystania szkła zmieniającego swoją barwę był naprawdę genialny. Teraz użytkownicy będą mogli zapomnieć o wystających obiektywach, które dość często negatywnie wpływają na ostateczny wygląd telefonu.

oneplus

Quibi najbardziej wyczekiwaną aplikacją 2020 roku?

Moim zdaniem tak! Platforma streamigowa, nastawiona na krótkie treści wideo, ma szansę na sukces. Nie jest to żadna konkurencja dla Netflixa ani Disney+, albowiem skierowana jest do zupełnie innych odbiorców. Mam nadzieję, że niewielka opłata, jaką trzeba będzie uiścić za subskrypcję, nie zniechęci młodych ludzi do skorzystania z aplikacji. Więcej o Squibi możecie przeczytać TUTAJ.

quibi

Neon zachwycił uczestników CES!

Ten projekt również powinien być Wam już dobrze znany. Samsung działa w niemal wszystkich dziedzinach technologicznych, dlatego rozwój własnego AI wcale mnie nie zdziwił. Praca nad wirtualnym awatarem w 3D jest czymś zupełnie nowym, ale może przynieść koreańskiemu przedsiębiorstwu sukces. Neon wygląda na bardzo dopracowanego, mimo tego, że na CES przedstawiono dopiero jego wstępną wersję.

neon

To moim zdaniem najciekawsze projekty i prototypy, jakie w tym roku zaprezentowano na CES 2020. Oczywiście nie oznacza to, że reszta nie była godna uwagi, wręcz przeciwnie! Pojawiło się tak wiele innowacji i technologii, co tylko znacznie utrudniło mi wybór. Uważam jednak, że jest to najbardziej wartościowe zestawienie, jakie mogłam dla Was przygotować.

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]