W sierpniu jak co roku czeka nas chwila odpoczynku – od szkoły, pracy lub studiów. Większość z nas może cieszyć się dużą ilością wolnego czasu gotowego do przeznaczenia na ulubione gry komputerowe.

Aby jednak oderwać się od tego, co już dobrze znamy, warto też od czasu do czasu spróbować nowych doświadczeń. Oto lista najciekawszych premier sierpnia, zarówno już dostępnych jak i tych na które musimy jeszcze chwilę poczekać.

R E K L A M A

Glitchpunk – 11 sierpnia

11 sierpnia na rynek trafiła gra pod tytułem „Glitchpunk”. Wbrew pierwszemu skojarzeniu, nie jest to gra wyśmiewająca nieudany start „Cyberpunka 2077”, a pełnoprawna produkcja akcji osadzona właśnie w cyberpunkowym klimacie.

„Glitchpunka” można porównać do innych popularnych gier z widokiem z góry, na przykład do pierwszych odsłon „Grand Theft Auto” bądź do „Hotline Miami”. Gra stawia również na dobrą oprawę dźwiękową i jest urozmaicona wyborami wpływającymi na zakończenie.

W „Glitchpunka” zagrają wyłącznie gracze PC.

glitchpunk

Assassin’s Creed Valhalla Oblężenie Paryża – 12 sierpnia

Dzień później, bo już 12 sierpnia odwiedzić można nowo odblokowane tereny państwa franków w „Assassin’s Creed Valhalla”. A raczej w DLC zatytułowanym „Oblężenie Paryża”.

Dodatek ten nie wprowadza żadnych fundamentalnych zmian co do stylu rozgrywki, ale też nie ogranicza się wyłącznie do rozszerzenia mapy. Możemy, jak wskazuje nazwa dodatku, wziąć udział w oblężeniu, korzystając z zupełnie nowego systemu prowadzenia polityki, którego umiejętne zastosowanie ma kluczowe znaczenie w zdobyciu miasta. Przy okazji wydania DLC nie planowane jest rozszerzenie ilości platform, na których można zagrać w Assassina.

assassin's creed valhalla

Irlandia reklamuje się w grze Assassin’s Creed Valhalla

Aliens: Fireteam Elite – 24 sierpnia

Z nieco bardziej wyróżniających się premier zdecydowanie nie można zapomnieć o „Aliens: Fireteam Elite”, kooperacyjnej grze opartej na licencji „Obcego” tworzonej przez Cold Iron Studios.

Wcielimy się tam w członków załogi statku kosmicznego badającego sygnał z prośbą o pomoc pochodzący z odległej planety. Na miejscu czeka nas spora dawka strzelania i współpracy ze znajomymi bądź komputerowo sterowanymi towarzyszami.

„Aliens: Fireteam Elite” swoją premierę ma już 24 sierpnia, a gra trafi na PC, PS5 i Xbox Series X|S.

aliens fireteam elite

Psychonauts 2 – 25 sierpnia

25 sierpnia, na koniec wakacji, swój wielki powrót zaliczą „Psychonauts”, czyli mocno nasycona humorem przygodówka opowiadająca o losach grupy telepatów eksplorujących zwariowanie zaprojektowane umysły, wspomagając się również rozmaitymi parapsychiczymi umiejętnościami odblokowywanymi w trakcie rozgrywki.

Grafika jak i stylistyka postaci nie zawodzi, a zatem „Psychonauts 2” to produkcja, której warto poświęcić chwilę uwagi. W „Psychonauts 2” zagramy na PC, PS4, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

psychonauts 2


Posłuchaj nas!