'Najbardziej wszechstronny, wodoodporny plecak na świecie' - czy warto wydać 400$?

‘Najbardziej wszechstronny, wodoodporny plecak na świecie’ – czy warto wydać 400$?

Opublikowano 27.11.2018 11:45 -


System Siletz Modular Carry firmy Tillak został uznany za „najbardziej wszechstronny plecak wodoodporny na świecie”. Jest to torba zaprojektowana z myślą o każdym, kto potrzebuje prostego rozwiązania, by móc przenosić swojego laptopa, aparat fotograficzny, czy mnóstwo innych gadżetów narażonych na uszkodzenia.

WODOODPORNY SILETZ 35L

Firma rozpoczyna sprzedaż od Siletza 35 L, czyli plecaka, który pomieści w sobie aż 35 litrów sprzętu. W środku można znaleźć między innymi: torbą na laptopa, torbę z kieszeniami do sprzętu fotograficznego, torbę chłodzącą na żywność oraz tak zwaną torbę nocną na najważniejsze przybory. Wszystko to razem jest częścią systemu Work & Travel, którego zadaniem jest wspomóc podróżników pracujących w różnych zakątkach świata. Cały zestaw został wyceniony na $395 i jest już dostępny w przedsprzedaży na tej stronie.

ZAPROJEKTOWANA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Modułowe plecaki, takie jak Siletz często mimo wielu obietnic ostatecznie okazują się totalną klapą. Producenci dokładają wszelkich starań, by torby wyglądały świetnie i sprawdzały się podczas podróży, jednak nie są w pełni dostosowane do przenoszenia sprzętu niezbędnego do pracy. Cena, jaką TILLAK zaproponował na swojej stronie, oznacza jednak, że w Siletz 35L nie idzie się na kompromisy – ma on być tak samo praktyczny, jak i estetyczny.

WADY I ZALETY TITAK SILETZ

Jak każdy sprzęt podróżny, tak i Siletz musi mieć swoje wady oraz zalety. Zacznę jednak od dobrej strony. Uważam, że przy takiej pojemności oraz elementach dołączonych do zestawu, produkt Tillak na pewno sprawdzi się w oczach wielu poszukiwaczy przygód, którzy potrzebują mieć ze sobą wiele sprzętu. Warto dodać, że plecak jest w 100% wodoodporny, więc nawet podczas największej ulewy nie trzeba się martwić, że laptop zostanie zalany i przestanie działać. Siletz nie nadaje się jednak do codziennego użytku ze względu na nieporęczne rozmiary. Posiada także tylko jedną zewnętrzną kieszeń, co może nie spodobać się fanom przemyślanej organizacji.

Osobiście uważam, że choć jest to świetne rozwiązanie, Tillak powinien zastanowić się nad sprzedażą także pojedynczych elementów. Sama na pewno bym się skusiła na zakup wodoodpornej torby do laptopa, czy plecaka podróżnego. Niestety cały zestaw jest zdecydowanie za drogi i nieporęczny w codziennym użytkowaniu.


Marika Kowalska

Wieści z Rozładowani.pl