Nagraj prawidłową wymowę swojego imienia i nazwiska na ... LinkedIn

Opublikowano 10.07.2020 14:48 -


LinkedIn ułatwi odczytywanie imion i nazwisk użytkowników serwisu. Można będzie dołączyć nagranie z prawidłowym wypowiadaniem tych danych. 

Wzrasta liczba użytkowników serwisu LinkedIn, na którym można pochwalić się swoim CV, nawiązać kontakty biznesowe, a także znaleźć pracę. Zwłaszcza teraz, kiedy w wyniku pandemicznych restrykcji wiele osób straciło pracę, warto mieć tam profil i pokazać się z dobrej strony. Nawet niedawno serwis wprowadził specjalną funkcję Open-To-Work, która sygnalizuje społeczności, że szukamy pracy, poprzez dodanie odpowiedniej informacji do naszego zdjęcia profilowego. LinkedIn wprowadza także nową funkcję, dzięki której pierwszy kontakt i pierwsze wrażenie może być lepsze.

Użytkownicy będą mogli skorzystać z funkcji rejestrowania nagrania zawierającego prawidłowe wypowiadanie ich imienia i nazwiska. Jest to szczególnie ważne w trakcie bezpośredniego kontaktu, a często nastręcza wielu problemów. Mogą się one pojawić, kiedy chcemy nawiązać relacje z osobą, której imię i nazwisko jest skomplikowane do wypowiedzenia. Serio, zdarza się, że nawet moje nazwisko płata figla w trakcie spotkań. To samo dzieje się przy kontaktach z osobami innej narodowości. LinkedIn zauważa, że prawidłowe wypowiadanie imion i nazwisk w trakcie bezpośrednich kontaktów, jest czynem bardzo kulturalnym i uprzejmym, a zarazem pozytywnie wpływającym na dalsze relacje. 

linkedin nagrywanie

Skorzystanie z funkcji nagrywania wypowiedzi z imieniem i nazwiskiem ograniczone jest do aplikacji mobilnych na systemy Android oraz iOS. Natomiast odtwarzanie możliwe jest już na wszystkich platformach (desktop, mobile). Nagranie sprowadza się do uruchomienia odpowiedniej funkcji w aplikacji. Żeby to zrobić, należy w aplikacji mobilnej kliknąć swoje zdjęcie, wyświetlić profil, a następnie przejść do edycji. Tam wybieramy “Nagraj wymowę nazwy”. Wystarczy teraz przycisnąć przycisk nagrywania. Nagranie można anulować oraz odsłuchać. Po zakończeniu nagrywania klikamy na “Użyj” i zapisujemy profil. Procedura jest taka sama w aplikacjach na Androidzie i iOS. Nagranie może trwać nie dłużej niż 10 sekund. Jeśli skorzystamy z tej funkcji, przy naszym imieniu i nazwisku pojawi się odpowiednia ikonka, która pozwoli odsłuchać nagranie. W każdej chwili możemy usunąć nagranie i dodać nowe. 

Funkcja jest stopniowo wprowadzana i udostępniana wszystkim użytkownikom. W ciągu miesiąca powinna być już dostępna dla wszystkich zarejestrowanych na LinkedIn. 

Źródło: LinkedIn

Wieści z Rozładowani.pl