Nadchodzi Razer Tomahawk - pierwszy komputer stacjonarny marki

Nadchodzi Razer Tomahawk - pierwszy komputer stacjonarny marki

Opublikowano 8.01.2020 11:13 -


Jestem przekonana, że wśród naszych czytelników nie brakuje prawdziwych gamerów bądź znawców tego rodzaju sprzętu. Firma Razer, produkująca do tej pory klawiatury, myszki czy laptopy gamingowe jest więc Wam dobrze znana ze swoich dotychczasowych osiągnięć. Osobiście miałam okazję kilkukrotnie korzystać z ich produktów. Mogę więc przyznać, że są to urządzenia z najwyższej półki, znacznie poprawiające rozgrywkę. Oczywiście na tyle, ile jest to możliwe przy pomocy zewnętrznego sprzętu komputerowego. Aby móc wykorzystać maksymalnie ich potencjał, niezbędny jest zaawansowany komputer stacjonarny, o co w tym roku sam Razer postanowił zadbać.

Tak, dobrze czytacie, nie kto inny jak sam Razer postanowił przygotować własny pierwszy komputer stacjonarny, z myślą o swoich użytkownikach. Zaawansowana technologia, jaka została w nim wykorzystana, ma ograniczyć jego rozmiary, przy jednoczesnym maksymalnym zwiększeniu mocy. Razer Tomahawk będzie się więc różnił od standardowych modeli komputerów stacjonarnych, co na pewno docenią zapaleni gracze.

Technologia zastosowana w stacjonarce Razer Tomahawk

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że sprzęt zaprezentowany przez Razera w niczym nie przypomina komputera stacjonarnego. Jest strasznie mały, posiada hartowaną szybkę i brakuje w nim wielu komponentów. Nic jednak bardziej mylnego! To eleganckie pudełko zostało wyposażone w modułowy Intel NUC Element, czyli urządzenie posiadające funkcjonalność pełnowymiarowego komputera PC, jednak o zdecydowanie mniejszych rozmiarach. Dzięki temu producent nie umieścił w Tomahawk ani płyty głównej, ani procesora, co pomogło znacznie zmniejszyć rozmiary komputera.

razer tomahawk

Kilka słów o specyfikacji technicznej

Jak na Razera przystało, musiał on w swoim pierwszym komputerze zastosować niestandardowe technologie, które mogą stanowić przyszłość w branży. Co można znaleźć na wyposażeniu Tomahawk dzięki NUC Element? Na pewno system chłodzenia, gniazda na pamięć i dyski, Wi-Fi, mnóstwo portów do podłączenia urządzeń zewnętrznych oraz wszystkie elementy do zasilania pulpitu. Dzięki temu producent mógł zaprojektować obudowę, dodać zasilacz, kartę graficzną, dysk SSD, wentylatory i pamięć RAM, zainstalować system operacyjny i gotowe!

razer tomahawk

Każdy użytkownik będzie mógł również samodzielnie skonfigurować własny komputer, bowiem Razer zamierza osobno udostępnić do sprzedaży Intel NUC Element. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jaka dokładnie będzie cena, jednak Razer planuje za cenę początkową ustalić nieco ponad $2000. Czy komputer jest tego wart? Wydaje mi się, że tak, chociażby dzięki zastosowaniu zupełnie nowej technologii, która może się przyjąć w sprzęcie gamingowym.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]