Nadchodzi eko-Pixel? Google nareszcie zaczyna poważnie podchodzić do tematu recyklingu!

Nadchodzi eko-Pixel? Google nareszcie zaczyna poważnie podchodzić do tematu recyklingu!

Opublikowano 6.08.2019 11:49 -


Do 2022 roku amerykański gigant ma używać materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji wszystkich swoich urządzeń.

Wszystkie nowe produkty Made By Google do 2022 roku będą zawierać materiały pochodzące z recyklingu. Amerykański gigant chce w ten sposób realnie wpłynąć na redukcję zanieczyszczeń środowiska. I choć trudno nie oprzeć się wrażeniu, że giganta takiego, jak Google stać w tej kwestii na więcej (sformułowanie będą zawierać budzi we mnie pewien niedosyt), jest to w dalszym ciągu ważny krok w kontekście całej branży. Trudno bowiem wypracować rozwiązania, które przynoszą konkretne efekty w wymiarze społecznym, nie zmuszając firmy do całkowitej reorganizacji produkcji.

Linia Made By Google, choć stosunkowo młoda, zawiera całkiem pokaźną listę sprzętów. Charakterystyczny znaczek G znajdziemy m.in. na smartfonach Pixel, Pixelbookach, Chromecastach, a także szeregu akcesoriów, takich jak ładowarki czy etui na smarfony. Najbardziej “zielonym” produktem serii jest obecnie głośnik Google Home, którego obudowa już teraz w 1/3 tworzona jest z materiału pochodzącego z recyklingu. W ciągu kolejnych 3 lat podobne rozwiązanie ma być także wykorzystywane w przypadku innych urządzeń marki.

Nieco wcześniej, bo już na 2020 rok, planowane jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przez Google. Firma planuje walkę ze swoim śladem węglowym m.in. poprzez zmiany sposobu wysyłki urządzeń. W tym celu firma stopniowo rezygnuje z szybszego transportu lotniczego na rzecz nieco bardziej ekologicznego transportu wodnego. Oszczędność emisji dwutlenku węgla jaką w ten sposób planuje się uzyskać, ma wynieść nawet 40%.

Firma zachęca także swoich klientów do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. W Stanach Zjednoczonych, które wciąż są głównym rynkiem zbytu jeśli chodzi o sprzęt Google, uruchomiono program recyclingowy, który pozwala klientom w prosty sposób pozbyć się nieużywanych urządzeń. Pozyskane w ten sposób materiały zostaną wykorzystane do stworzenia nowych produktów.

Wieści z Rozładowani.pl