Od kilku dni po internecie hasały plotki na temat tego, że Nintendo wreszcie ogłosi nowe gry Pokemon na Switcha. I stało się! Premiera obu produkcji już w listopadzie tego roku. Będzie również możliwość interakcji z Pokemon Go.

Pokemon: Let’s GO – Co to za produkcja?

Nowe gry „Pokemon: Let’s Go” dołączają oficjalnie do ogromnej rodziny produkcji na podstawie serii japońskiego anime. Poprzednia produkcja Pokemon Go! cieszyła się ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że twórcy postanowili kontynuować zabawę. W grze pojawi się 151 klasycznych stworków z pierwszej generacji.

Zobaczcie sami:

giphy

giphy

giphy

Gry będą różniły się jedynie drobnymi szczegółami. Pojawi się w dwóch głównych bohaterów– Pikachu i Eevee. Gry tworzy studio Game Freak, które zajmuje się tym tematem już od około 20 lat. Główny twórca nowych odsłon wspomina, że są one skierowane do osób, które dopiero zaczynają z tym tematem swoją przygodę i mieli wcześniej styczność głównie z wersją Pokemon GO.

Zrzut ekranu 2018 05 30 o 22.16.51

Gra przedstawi akcję w 3D i będzie pod względem mechaniki zbliżona do ostatnich odsłon – półotwarty świat do zwiedzania z osobnym ekranem do turowych walk.  Gracze podczas rozgrywki będą mogli zasymulować poprzez ruch kontrolerem rzucanie kulki, a na ekranie telewizora pojawi się informacja, czy udało się nią trafić.

Czas na niespodziankę!

Chcesz grać? Potrzebujesz Poke Ball! Nintendo ogłosiło właśnie Poke Ball Plus jako opcjonalne akcesorium, które ma zwiększyć doznania w grze i uczynić ją bardziej rzeczywistą. Będziemy mogli trzymać w ręku charakterystycznego Poke Balla, który zastąpi pojedynczego joy-cona. Będzie również możliwość przesyłania Pokemona z gry na Switcha, a Poke Ball będzie wydawać jego odgłosy w prawdziwym świecie. Oczywiście będzie sznureczek zabezpieczający przed wypadnięciem kontrolera z ręki. Można sobie to lepiej zaplanować?

Zrzut ekranu 2018 05 30 o 22.45.38

To jednak nie koniec niespodzianek!

Poznajcie Pokemon Quest. To odpowiedź na pytanie, jak wyglądałby świat Pokemonów w…Minecrafcie. Gra dostępna jest już teraz na Nintendo Switch, a od koniec czerwca trafi na smartfony.

Tryb multiplayer?

Na pokładzie! Grać będzie można wykorzystując jeden Joy-con, zaś wręczając przyjacielowi drugi kontroler rozgrywka stanie się ciekawsza.

Zrzut ekranu 2018 05 30 o 22.44.35

A co z łapaniem stworków?

Pokemony, które awatar będzie spotykał w grze będą widoczne na mapie. Z nimi  gracz nie będzie walczył. Zostanie przeniesiony do ekranu łapania, który będzie wymagał rzucenia wirtualną kulką poprzez ruch kontrolerem. Walczyć oczywiście będzie można. Każda walka będzie prowadzona w turach, a każdy Pokemon będzie mógł nauczyć się aż czterech ataków. Z gry na Switcha będzie można przesyłać prezenty do Pokemon GO, w tym nowego Pokemona, który nie pojawił się wcześniej w żadnej grze. Gry mają być jednak nieco uproszczone pod względem mechaniki w porównaniu do poprzednich odsłon, co może odrobinę martwić.

Od nowości aż boli głowa! Jest to jednak fantastyczna wiadomość dla fanów i osób nieco już znudzonych Pokemon Go! Studio, wydaje się, przygotowało wszystko fantastycznie i na pewno gry po swojej premierze dostarczą wielu wrażeń! Ilość niespodzianek i nowych możliwości również jest godna podziwu! Miejmy nadzieję. że będzie tak świetnie jak się zapowiada!