Nadawanie w Paczkomatach jeszcze łatwiejsze! Nie trzeba drukować etykiet, wszystko załatwimy w aplikacji

Opublikowano 1.12.2020 8:12 -


InPost aktualizuje aplikację mobilną, a wraz z nową wersją udostępnia opcje umożliwiające łatwiejsze nadawanie paczek w Paczkomatach. Wystarczy przeprowadzić cały proces w aplikacji bez konieczności drukowania etykiet. 

Paczkomaty rozpychają się łokciami na polskim rynku. Już teraz można z tej formy doręczania paczek korzystać w wielu sklepach internetowych, w tym także w IKEA, czy też platformach sprzedażowych, jak Allegro, a nawet AliExpress czy Amazon. InPost stawia swoje Paczkomaty w wielu lokalizacjach, nawet w bardzo małych miejscowościach, czego przykładem może być miejsce, w którym ja mieszkam. Niewątpliwą zaletą takiej formy doręczania przesyłek jest możliwość odbioru paczek bezkontaktowo. Wystarczy otworzyć skrytkę poprzez aplikację. Skoro o apce mobilnej mowa, to InPost właśnie ją zaktualizował i dodał ciekawą nowość.

Do Paczkomatów zamówicie produkty z IKEA. Możliwe, że też z Amazonu

Nadawanie paczek w aplikacji InPost

Najnowsza wersja aplikacji mobilnej wprowadza możliwość dla użytkowników. Od teraz nadawać paczki będzie można z poziomu właśnie apki mobilnej. W tym celu udostępniono nową zakładkę o nazwie „Nadaj”. Z jej poziomu możemy nadać paczkę, którą zostawimy w Paczkomacie i trafi do odbiorcy bezpośrednio do domu lub też do Paczkomatu. InPost podaje, że w ten sposób możemy wysłać paczki o 3 gabarytach: A - 8 x 38 x 64 (mała), B - 19 x 38 x 64 (średnia), C - 41 x 38 x 64 (duża). Wszystkie mogą mieć maksymalną wagę do 25 kg. Co ciekawe, taki sposób nadawania paczki nie będzie wymagał od użytkowników drukowania żadnych etykiet. Tak, dobrze czytacie, nie trzeba drukować i naklejać przekazanych przez InPost etykiet z danymi nadawcy, odbiorcy i numerem przesyłki. Co więcej, nie trzeba także nanosić numeru przesyłki. InPost podaje, że po wybraniu gabarytu paczki, możemy ją opłacić za pomocą BLIK-a. Następnie zobaczymy 9-cyfrowy numer paczki lub kod QR. Po udaniu się do Paczkomatu wystarczy, że wprowadzimy numer paczki lub zeskanujemy kod QR. Do otwartej skrytki schowamy paczkę, zamkniemy ją i to tyle. Po wszystkim. Paczka wyruszy w drogę. InPost podaje, że niebawem udostępni więcej form płatności za nadawane przesyłki. Będzie zatem można płacić poprzez Apple Pay, Google Pay, kartą płatniczą czy też szybkimi przelewami.

Empik za darmo dostarczy Twoją paczkę do Paczkomatów

Świetny pomysł Inpostu

Przyznaję, że InPost mi zaimponował. Często korzystam z usług wysyłania i odbierania paczek poprzez Paczkomat. Każde nadanie wymagało drukowania i przyklejania etykiet. Teraz już nie będę tego musiał robić. Wszystko zrobię z poziomu aplikacji mobilnej.

Źródło: InPost

Wieści z Rozładowani.pl