Nablogu.pl to nic innego, jak platforma blogowa jak blox.pl czy inne ustrojstwa, za którymi nie przepadam, gdyż na dobrą sprawę, to niekoniecznie ułatwiają życia blogosferze jak na mój gust. Jednak nablogu.pl jest także platformą społecznościową dla blogerów – całkiem ciekawy pomysł.

Cały serwis opiera się na WordPressie – z resztą to nic nowego, gdyż każda taka platforma używa tego skryptu. Jednak autorzy postarali się o dosyć wyraźne modyfikacje skryptu, przez co w panelu administracyjnym naszego bloga, cały czas czujemy się wewnątrz systemu nablogu.pl. Nawet pierwszy komentarz powitalny jest napisany przez panią Kasię, które obiecuje, że będzie regularnie odwiedzać nasz blog – całkiem miło prawda?

Serwis zintegrował w całkiem niezły sposób także część społecznościową ze skryptem bloga. Powiadomienia wyświetlane są na pasku administratora tuż obok menu do wylogowania się, które także zostało rozszerzone o kilka funkcji. Oprócz prowadzenia własnego bloga, możemy rozmawiać z innymi blogerami platformy na forum,  dodawać wpisy do naszej tablicy (brzmi znajomo), gromadzić znajomych, zrzeszać się w grupy itd. Wygląda to na prawdę bardzo ciekawie i już nie mogę się doczekać, aż takich smaczków będzie więcej.

Na razie brakuje tam co prawda dobrych i ciekawych blogów, jednak to na pewno będzie się zmieniać. Mnie już korci, żeby zarezerwować jakiś ciekawy adresik nablogu.pl i trochę skrobać na boku – choćby o niczym szczególnym, ale poczuć klimat tej społeczności i móc ją jakoś rozwijać. Nie wiem jak twórcy startupu chcą na nim zarabiać, bo utrzymują, że na razie reklam w serwisie nie będzie (tak kontaktowałem się z nimi), ale to już nie mój problem. W każdym razie zachęcam do skorzystania z oferty nablogu.pl, bo może wyrosnąć z tego całkiem ciekawa sieć blogów, a może społecznosciówka blogerów?

Autor: Konrad Przydział