Na Twitterze szykują się wielkie zmiany w walce ze spamem

Na Twitterze szykują się wielkie zmiany w walce ze spamem

Opublikowano 26.02.2018 12:20 -


Szykują się wielkie zmiany! Twitter rozpoczyna aktywną walkę ze spamem i botami! Wszystko po to, by zapewnić swoim użytkownikom największe bezpieczeństwo. Portal poinformował o zmianach 21.02.2018 r.

O co dokładnie chodzi?

Takie oświadczenie kilka dni temu wydał Twitter. Brzmi rygorystycznie? Owszem, ale wszystko dla wyższego celu jakim jest bezpieczeństwo użytkowników.

Boty i zautomatyzowane konta to zmora nie od dziś. W końcu i Twitter powiedział DOŚĆ takim działaniom. Serwis podjął aktywną walkę z nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez niektórych użytkowników. Rozpoczęto od usuwania potencjalnych botów. Wszystko odbywało się pod hasztagiem TwitterLockedOut. Jednocześnie, po rozpoczęciu tych działań, pojawiły się liczne skargi od użytkowników dotyczące nawet kilkutysięcznych spadków liczby followersów lub przypadki blokowania kont.

A co na to Twitter?

Krótko po rozpoczęciu tych działań serwis poinformował oficjalnie o zmianach zasad między innymi na swoim blogu. Jest to konsekwencja zapowiedzianych już w styczniu zmian dotyczących TweetDecka i Twitter API, które mają ograniczyć użytkownikom możliwość koordynowania działań na wielu kontach oraz stosowanie nieuczciwych praktyk.

Co będzie niedozwolone?

Kilka rzeczy:

  • masowe wysyłanie identycznych lub podobnych wiadomości do wielu kont jednocześnie,
  • udostępianie wpisu z kilku profili lub kolejkowanie ich w kolejnych publikacjach,
  • masowe polubienia, komentarze
  • masowe retweety
  • planowanie postów o identycznej lub podobnej treści w celu ich sztucznego wypromowania

Wyjątkiem od tych reguł będą oczywiście aplikacje publikujące lub udostępniające na przykład informacje alarmowe.

A kto się nie dostosuje…

Czas na dostosowanie się do powyższych zmian użytkownicy mają do 23 marca 2018 roku. Po tym czasie jakiekolwiek naruszenie postanowień będzie wiązało się z podejmowaniem działań przez serwis, w tym bardziej rygorystycznych, takich jak zawieszanie czy blokowanie kont. Niektóre konta – te podejrzane o naruszanie warunków- będą proszone o potwierdzenie lub podanie dodatkowych danych. Ma to na celu zweryfikowanie czy takim profilem zarządza człowiek, czy może jest to sztuczne konto.

Dlaczego akurat teraz?

Działania Twittera w zakresie bezpieczeństwa są reakcją na niedawne oskarżenia o to, że serwis nie podejmuje wystarczających działań by przeciwdziałać fake newsom oraz wykorzystywaniu serwisu, między innymi, w celach propagandowych. Na potwierdzenie tych oskarżeń w styczniu ujawniono, że ponad 50 tys. kont w serwisie było wykorzystywanych do wywierania wpływu na opinię publiczną między innymi w USA.

Miejmy tylko nadzieję, że dzięki tym zmianom nie ucierpią również zwykli użytkownicy, którzy stosują się do regulaminu a zostaną, na przykład, przez przypadek uznani przez algorytm jako osoby naruszające zasady, a ich konto zostanie zablokowane. Z takimi przypadkami już nie raz mieliśmy do czynienia. Mowa tu oczywiście jednak o Facebooku. Trzymamy kciuki za Twittera i jego walkę z nieuczciwymi praktykami, a użytkowników prosimy o wyrozumiałość.

Wieści z Rozładowani.pl