Na taką nowość w Signalu czekałem! Są szyfrowane grupowe rozmowy wideo!

Opublikowano 16.12.2020 8:19 -


Komunikator Signal otrzymuje bardzo ważną aktualizację. Przynosi ona funkcję, która jest pożądana przez wielu użytkowników, w tym mnie. Signal pozwoli wreszcie na szyfrowane grupowe rozmowy wideo. 

Na przestrzeni ostatnich miesięcy komunikatory stały się dla nas jedną, a w niektórych sytuacjach jedyną, formą komunikacji z rodziną i znajomymi. Dlatego też tak często przyglądamy się rozwojowi tych aplikacji. Wiele z nich się zmienia i szybciej wdraża nowe funkcje, dostosowując się do aktualnej sytuacji na świecie. Pozwalają one nie tylko na rozmawianie poprzez czat z drugą osobą, ale także na tworzenie grup. Ponadto umożliwiają korzystanie z wideorozmów, które bardzo zyskały na popularności. Signal, mój ulubiony komunikator, właśnie zyskał nową funkcję, której mu bardzo brakowało.

Signal wdraża szyfrowane grupowe wideorozmowy

Uwielbiam Signala za to, że jest bardzo bezpiecznym komunikatorem i taki był od początku, a przynajmniej odkąd pamiętam i go używam. Czytałem na jego temat różne artykuły w sytuacji, kiedy miałem niezłą fazę na dbanie o swoją prywatność. Dla twórców Signala bezpieczeństwo i zachowywanie prywatności jest najważniejsze, o czym wielokrotnie zapewniali. Właśnie taka jest też funkcja, która właśnie trafia do komunikatora. W najnowszej aktualizacji Signala pojawiły się bowiem szyfrowane grupowe rozmowy wideo. Twórcy aplikacji podają, że domyślny wygląd połączenia wideo w grupie opiera się na zasadzie siatki. Można go jednak zmieniać, wykonując gest przesuwania do góry. Wtedy też w dolnej części ekranu pojawią się mniejsze okienka z naszymi rozmówcami oraz nami, a na pełnym ekranie pojawiać się będą osoby, które aktualnie mówią. Do szyfrowania wykorzystano bibliotekę RingRTC.

Telegram otrzymuje nowe funkcje. Wśród nich wiele przypiętych wiadomości w czatach

Dostępność funkcji

Taka dogodność została udostępniona dla wszystkich nowych grup. Te, które istniały przed dodaniem funkcji szyfrowanych wideorozmów grupowych, będą aktualizowane w ciągu najbliższych tygodni. Niestety opcja ma jedną wadę, chociaż nie wszyscy uznają to za coś negatywnego. Otóż, rozmowy wideo mogą być przeprowadzane z maksymalnie 5 osobami na raz. W moim przypadku akurat to wystarczająca ilość. Są jednak użytkownicy, którzy lubią rozmowy z jeszcze większą ilością osób w tym samym czasie.

Źródło: Signal

Wieści z Rozładowani.pl