Poczta Polska stała się miejscem, gdzie można kupić prawie wszystko. Poczynając od gazet, książek, przez słodycze, zabawki, upominki. Odnoszę wrażenie, że usługi pocztowe stały się dodatkiem do sprzedaży wyżej wymienionych produktów. Jeszcze można tam zapłacić rachunki, ale nigdy nie próbowałem. Chyba szkoda mi było czasu. Do tej rozległej oferty doszła także możliwość przeniesienia numeru do Play.

Przeniesienie numeru do Play na poczcie

Operator sieci Play pochwalił się, że w ponad 4500 placówkach pocztowych będzie możliwe przeniesienie numeru do Play. Proces jest dosyć prosty i raczej nie różni się od przeniesienia w salonie. Wystarczy zgłosić się do placówki pocztowej z dowodem osobistym oraz telefonem z numerem, który chcemy przenieść, a także wypełnić stosowny wniosek. W przypadku cudzoziemców niezbędny będzie paszport, karta stałego pobytu bądź dowód osobisty UE. Proste jak przyklejenie znaczka na kopertę.

Usługa skierowana do klientów indywidualnych

Play kieruje powyższą usługę do klientów indywidualnych. Jednocześnie informuje, że przeniesienie numerów korzystających z ofert prepaid może nastąpić już następnego dnia. Natomiast przeniesienie numerów z ofert abonamentowych oraz MIX dokona się dopiero po zakończeniu trwania umów u poprzednich operatorów.

Bardzo ciekaw jestem czy taka usługa świadczona przez Pocztę Polską stanie się popularna i efektywna. Wokół Poczty Polskiej i jej placówek narosło tyle historii, że raczej nie spotyka się pozytywną opinią. Sam ograniczam przebywanie w tym miejscu to zbędnego minimum, a jeśli pojawię się tam ze 2-3 razy w ciągu roku, to jest cud. To nigdy nie są wizyty bez jakichś przebojów, a najczęściej spotykam się z kiepskim poziomem obsługi klienta. Jedna rzecz może przemawiać za ewentualnym sukcesem przeniesienia numeru do Play w placówkach pocztowych. Mam tu na myśli ich dostępność w różnych miastach polski, także małych. To zawsze „szybsze” rozwiązanie, niż wyprawa do większego lub sąsiedniego miasta, w którym znajduje się salon Play.

Źródło: Play