"Na minutę przed. 3 proste ostrzeżenia”Ostrzeżenie 3 // Dante

“Na minutę przed. 3 proste ostrzeżenia”Ostrzeżenie 3 // Dante

Opublikowano 8.07.2019 19:38 Aktualizacja: 8.07.2019 19:39 -


Tym razem kompletnie wspieramy całą swoją mocą wydarzenie inne niż dotychczas. Zapraszamy wszystkich mieszkańców stolicy na „Na minutę przed. 3 proste ostrzeżenia”. Więcej informacji poniżej.

Nie wierzymy już w nic. Motamy się między płaską, a okrągłą ziemią. Zakrzyczani przez fake newsy i międzynarodowe spiski, odbieramy autorytety naukowcom, lekarzom, politykom, duchownym czy nauczycielom. A czym wypełnimy lukę po nich? Nowym porządkiem?

Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na swoją najnowszą produkcję „Na minutę przed. 3 proste ostrzeżenia”. Premiera 3 Ostrzeżenia w piątek, 12 lipca o godzinie 18 w Centrum Lubelska 30/32.

Na minutę przed

Na minutęprzed panikujemy, tracimy orientacjęw przestrzeni. W amoku szukamy wyjścia, nie wiedząc, co sięz nami stanie kiedy po raz ostatni uderzy wskazówka minutowa. A czasem po prostu stoimy bezradni. W milczeniu. Czekamy.

Wergiliusz

Każdy z nas może się z nim dzisiaj utożsamić. Wijące się kręgi informacji, atakujące nas na co dzień, wciągają coraz głębiej, poddając nasz umysł próbie. A my podążamy wciąż w głąb, szukając własnego rozumu pośród mieszaniny głosów. Dokąd nas zaprowadzi walka o prawdę i porządek w głowie? A może zechcemy wtedy zrobić porządek z całym światem, by stał się bardziej lekkostrawny?

A może nie chcemy słuchać?

Po co nam ostrzeżenia? Bez potrzeby denerwują, przyprawiająo siwe włosy, zmęczony umysłi nieprzespane noce. Zdrowiej jest nie słuchać. Korzystać, pracować, powracaćdo domu i chwytaćmomenty, które pozostająw naszym życiu. A jednak słowa: „uwaga”, „posłuchajcie”, „powiedz innym”, „ostrzeżenie”, „ratuj siebie” nigdy nie padały częściej i w tak wielu miejscach, jak dzisiaj.

Na minutę przed // Ostrzeżenie 3 // Dante

12 lipca g.18:00w Centrum Lubelska 30/32.​

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Wstęp 10 zł

Koncepcja i działanie:Magdalena Fejdasz, Dawid Lipiński, Piotr Piotrowicz, Karolina Szczypek, Maciej Tomaszewski, Kinga Czaplarska, Adrien Cognac, Kamil Tuszyński

Współpraca:Nel Gwiazdowska, Piotr Szczygielski, Piotr Wardziukiewicz, Marcin Wilemski,  Agata Zataj

Produkcja:Dawid Żakowski

Organizator:​ Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Partnerzy: Centrum Lubelska 30/32, Radio Kampus, Centrum Sztuki Tańca
Strona projektu:3.sztukanowa.pl​

Sztuka Nowato kolektyw artystyczny poruszaj​ący się w obszarach performansu, tańca i działań społecznych. Od 11 lat pracuje nad przekraczaniem granic teatru fizycznego, skupia się na odkrywaniu i badaniu nowych form ekspresji. Do swoich działań artystycznych zaprasza profesjonalistów i amatorów teatru z różnych grup społecznych.


DailyWeb jest patronem medialnym wydarzenia.

Wieści z Rozładowani.pl