Jeśli już macie dość przewijających się głów polityków w telewizji, to z pewnością oderwiecie się od tego i rzucicie w wir filmów i seriali na HBO GO. Tam nowości pojawiają się praktycznie codziennie.

Wśród nowych produkcji pojawiają się także te bardziej kultowe, znane już wcześniej filmy. Seriale oryginalne HBO ciągle znajdują się w bibliotece, także może to okazja do nadrobienia zaległości z klasyką, jaką jest Gra o tron? Jeśli nie to oczywiście patrzcie na nowości!

Nowości na HBO GO

Kwas

Sacha (Filipp Avdeev) i Petya (Aleksandr Kuznetsov) prowadzą we współczesnej Moskwie szalone życie młodych muzyków. Nie brakuje w nim głośnych imprez, licznych wzlotów i upadków oraz niestabilnych relacji. Choć wiedzą, że ważne są miłość i rodzina, czują się samotni i wyobcowani. Obydwaj mają poczucie, że korodują od wewnątrz. Nagle w ich życiu ma miejsce wydarzenie, które wymaga od nich obu uczciwego spojrzenia na swoje życie.Cichy manifest pokolenia współczesnych dwudziestolatków. Szukając odpowiedzi na swoje pytania, końcu uczą się nie słuchać, ale słyszeć, nie patrzeć, ale widzieć. Reżyserem obrazu jest nagrodzony na Sochi Open Russian Film Festival, obiecujący rosyjski artysta młodego pokolenia Aleksandr Gorchilin (Uczeń).

Nie jesteśmy aniołami

Stany Zjednoczone, lata trzydzieste. Nedowi (Robert De Niro) i Jimowi (Sean Penn) udaje się zbiec z więzienia. Docierają do położonego nieopodal granicy z Kanadą klasztoru, gdzie zostają pomyłkowo wzięci za podróżujących do świętego miejsca księży. Otoczeni troską i opieką zakonników zapominają o podążającym ich śladami pościgu. Czy złoczyńcom uda się wstąpić na ścieżkę dobra?Pełna zabawnych perypetii i zaskakujących zwrotów akcji komedia kryminalna w gwiazdorskiej obsadzie. W role nietypowych zakonników wcielili się podwójni laureaci Oscarów Robert De Niro (Ojciec chrzestny II, Wściekły byk) i Sean Penn (Rzeka tajemnic, Obywatel Milk). W wyreżyserowanym przez uhonorowanego Nagrodą Akademii za obraz Gra pozorów Neila Jordana filmie wystąpili ponadto: nominowana do Złotego Globu Demi Moore (Uwierz w ducha, Niemoralna propozycja), James Russo (Wrogowie publiczni, Django) oraz Bruno Kirby (Donnie Brasco, Uśpieni). Autorem błyskotliwego scenariusza był zdobywca nominacji do Oscara David Mamet (Dom gry, Fakty i akty). Film nawiązuje do tak samo zatytułowanego obrazu Michaela Curtiza z 1955 roku.

Dania

Życie Herba (Rafe Spall) to bałagan. Mężczyzna nie potrafi utrzymać pracy, nie dogaduje się z synem, a jego dieta składa się głównie z taniego piwa i groszku. Pewnego dnia dowiaduje się z wiadomości telewizyjnych, że duńskim więźniom żyje się znacznie lepiej niż jemu: mają pracę, dostęp do opieki zdrowotnej, a nawet telewizor HD. Zdesperowany żegna się ze swoją przytłaczającą codziennością i wyrusza do Danii na pokładzie statku towarowego. Ląduje w uroczym mieście, gdzie pragnie dokonać napadu na bank. Kiedy jednak spotyka lokalną barmankę i bezpańskiego psa, który nie chce go opuścić, zaczyna się zastanawiać, czy więzienie naprawdę jest jego jedyną szansą na satysfakcjonujące życie. Obraz w reżyserii wyróżnionego BAFTĄ Adriana Shergolda (serial Wściekłe psy).

Zbrodnia stulecia

Dokument wyreżyserowany przez zdobywcę Oscara Alexa Gibneya pokazuje jak działania wielkich koncernów farmaceutycznych i forsowane przez nie przepisy, umożliwiają nadprodukcję, lekkomyślną dystrybucję i nadużywanie syntetycznych opioidów.

Samotne wilki

Więzienie o podwyższonym rygorze. Arnold Drexler (Fred Adenis), aby skrócić swój 15-letni wyrok, postanawia ujawnić organizację stojącą za jego zbrodniami. To, czego on, inni więźniowie i wielu strażników więziennych nie rozumie, to jak głęboko skorumpowani są poszczególni bohaterowie. Uwięzienie Arnolda wywołuje brutalną reakcję jego kolegów z celi, Vica (Joel Minguet) i Toniego (Pau Barredo), którzy również postanawiają się zemścić.Nakręcony w surowy sposób, nieprzewidywalny kryminał w reżyserii debiutującego w długim metrażu Sergia Arnau. Film w ciekawy sposób ujawnia motywacje i powiązania każdego z bohaterów. Produkcja zdobyła nagrodę na Ocktober Film Festival.

Bez pożegnania

Lily (Susan Sarandon) i Paul (Sam Neill) postanawiają zaprosić swoich najbliższych do domku nad morzem, aby poinformować ich, że kobieta postanowiła przerwać walkę ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Para planuje spędzić pełen miłości weekend, ale dochodzi do napięć między Lily a jej córkami – Jennifer (Kate Winslet) i Anną (Mia Wasikowska). W zbiorowym pożegnaniu biorą też udział zięć Lily (Rainn Wilson), jej wieloletnia przyjaciółka (Lindsay Duncan), partner córki (Bex Taylor-Klaus) i wnuk (Anson Boon).Dramat pełen nadziei i miłości, który opowiada o celebracji życia. W postać głównej bohaterki wciela się wyróżniona Oscarem Susan Sarandon (Przed egzekucją). W filmie występują także Kate Winslet, Mia Wasikowska, Lindsay Duncan i Sam Neill. Wyróżnienie na Mill Valley Film Festival.

Mulan

Kiedy cesarz Chin (Jet Li) wydaje dekret mówiący, że jeden mężczyzna z rodziny musi służyć w armii cesarskiej, by bronić kraju przed najeźdźcami z północy, Hua Mulan (Yifei Liu), najstarsza córka szanowanego wojownika, wkracza, by zająć miejsce swojego chorego ojca. Przebrana za mężczyznę testowana jest na każdym kroku. Musi okiełznać wewnętrzną siłę, aby w pełni odkryć swój prawdziwy potencjał. Ta epicka podróż zmienia ją w honorową wojowniczkę i pozwala zdobyć szacunek narodu… i dumnego ojca.Uznana reżyserka Niki Caro ożywia epicką opowieść o legendarnej chińskiej wojowniczce w filmie Disneya. W jej postaćPokaż więcej

Dziewczyna z doliny

Lata osiemdziesiąte XX wieku. Julie (Jessica Rothe) jest artystyczną duszą, która spędza czas z najlepszymi przyjaciółkami na zakupach w centrum handlowym i planowaniu kreacji na bal maturalny. Wszystko jednak zmienia się, kiedy poznaje Randy’ego (Josh Whitehouse), punkowego muzyka z Sunset Strip. Pomimo sprzeciwu przyjaciół i rodziny, Julie musi wyrwać się z bezpiecznego świata, podążać za swoim sercem i odkryć, co jest dla niej naprawdę ważne.Musicalowa adaptacja przebojowego filmu z 1983 roku, który na zawsze zmienił życie amerykańskich nastolatków. Atutem obrazu jest rock’n’rollowa ścieżka dźwiękowa rodem z lat osiemdziesiątych.

Głęboka rana

Podczas świąt Bożego Narodzenia pewna para zaczyna zastanawiać się nad wspólną przyszłością. Ashley (Quinn Jackson) jest zainteresowana ślubem i posiadaniem dzieci, a Sama (Charles Gould) ta wizja przeraża. Ich związek staje pod znakiem zapytania. Kiedy na scenę wkracza jego atrakcyjny i prorodzinny przyjaciel z dzieciństwa, Nolan (John Anderson), życie Sama zaczyna wymykać się spod kontroli. Mężczyzna stara kurczowo trzymać się Ashley, desperacko odpierając starania groźnego rywala. Mroczna i niezwykle błyskotliwa komedia opowiadająca o miłosnym trójkącie.


Posłuchaj nas!