Wszystko zostało by po staremu gdyby nie fakt, że zobaczyłem rozwiązanie o nazwie MyWebSQL, które jest odpowiednikiem PMA, jednak nieco bardziej udoskonalone. Jest to także webowy edytor, który wygląda jak aplikacja desktopowa i co ciekawe, dostępna jest w języku polskim.

Interfejs MyWebSQL

Interfejs aplikacji jest niesamowicie przejrzysty i czytelny a menu przemyślane. To jednak nie to, co spowodowało moją wielką fascynację, chodzi o mały drobiazg. MyWebSQL napędzany jest także AJAXem a co za tym idzie, część narzędzi uzyskała nowego wymiaru funkcjonalnego. Zachwyciła mnie edycja danych w tabelach bazy, bez konieczności przeładowania strony. Dla mnie to kapitalne rozwiązanie, gdyż jestem w stanie wyedytować kilka rekordów bez konieczności czekania na przeładowanie strony. Oczywiście można całość załatwić zapytaniem SQL ale po co sobie utrudniać życie? ;-)

Na tle kapitalnego wyglądu MWS i wygody użytkownika – sam PMA wypada blado. Dziwie się, że autorzy nie poprawili estetyki w swoim produkcie, chociaż dostosowując ją do aktualnych trendów. Druga rzecz, której się dziwie, na każdym hostingu dostajemy zawsze PMA, z czego to wynika? Rozwiązanie jest bezpieczne i stabilne czy to popularność tego rozwiązania powoduje, że pojawia się na każdym serwerze?

Z pewnością przyjrzę się temu rozwiązaniu bardziej skrupulatnie, bo bardzo przypadło mi do gustu. Ciekawe co na to mój hosting.


Posłuchaj nas!