Myszka to już przeszłość, czas na bardzo ciekawy... stożek

Myszka to już przeszłość, czas na bardzo ciekawy… stożek

Opublikowano 28.03.2018 20:00 -


Jak dziwnie może wyglądać myszka komputerowa? Widziałem już sporo produktów, od modyfikowalny R.A.T.’ów do Trackballi. Ten projekt jednak jest chyba najbardziej oryginalnym, jaki widziałem.

Co niezwykłego można jeszcze wymyślić, jeśli chodzi o tak proste urządzenie wskazujące, jakim jest myszka komputerowa? Koreański projektant Inyeop baek pokazuje, że jest jeszcze miejsce na coś świeżego. W sieci znalazłem kilka renderów jego projektu o nazwie CONE. Wertykalna mysz komputerowa może z pozoru zaskoczyć. Z pozoru.

Jeśli w prawidłowej pozycji położymy ręce na biurku to jest mniej więcej naturalne ułożenie naszej dłoni. Wydaje mi się, że projektowi bliżej to trackballa niż do myszki. Łączy on jadnak dwie rzeczy. Poruszamy nim po powierzchni jak myszką, a trzymamy niczym trackball.

Projekt na pewno przyciąga wzrok. Nie tylko kolorem, ale również kształtem.

Na ścianie stożka znajdziemy dwa przyciski i scroll. Od spodu natomiast sensor optyczny, miejsce na baterię oraz port ładowania USB.

Cały projekt zbudowany jest z podstawowych figur geometrycznych.

Z chęcią położyłbym łapę na tym urządzeniu :) Tak samo, jak na innym projekcie tego autora, który niedawno przewinął mi się gdzieś w sieci:

 Behance projektanta

Wieści z Rozładowani.pl