Myśleliście, że elastyczne wyświetlacze to daleka przyszłość? Pierwszy już w tym roku!

Myśleliście, że elastyczne wyświetlacze to daleka przyszłość? Pierwszy już w tym roku!

Opublikowano 7.09.2018 12:09 -


Temat elastycznych wyświetlaczy stosowanych w telefonach komórkowych jest równie na czasie, jak sieć 5G i modemy, które ją obsłużą. Można wręcz odczuć presję, jaka ciąży na największych producentach urządzeń przenośnych, aby to właśnie ich produkt był pierwszy. Motorola wiedzie prym w dziedzinie 5G, Samsung ma chrapkę na podium kategorii elastycznego telefonu. Potwierdzone informacje mówią o pierwszym telefonie w tej kategorii już w listopadzie TEGO ROKU!

Na pewno pamiętacie moment, w którym Samsung zaprezentował reklamę składanego urządzenia przyszłości. Niemały zachwyt u wszystkich tech maniaków wzbudziła wizja posiadania urządzenia składanego. Nie mniejsza grupa krzyczała, że będzie to projekt, który nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Wygląda na to, że technologia produkcji elastycznych wyświetlaczy jest dopracowana już do takiego poziomu, że pozwoli na masową produkcję. Może nie tak masową, jak byśmy tego chcieli, bo będzie to limitowana liczba sztuk, ale jednak.

Galaxy X

Bo taką nazwę na razie trzyma owy projekt, to urządzenie o ekranie ok. 7,3 cala, łamany w 1 albo 2 miejscach. Tyle na razie wiemy z niepotwierdzonych przecieków, ponieważ jakiekolwiek szczegóły są chronione przez Samsunga jak nigdy przedtem. Na pewno jednak będzie to urządzenie przełomowe, które stworzy nową grupę urządzeń o niespotykanych dotychczas możliwościach. Myślę, że jest to bardzo dobry ruch, mając na uwadze jak Xiaomi i Huawei pną się w słupkach sprzedaży.

Wiadomo również, że Oppo i Xiaomi prowadzą rozmowy z Samsungiem na zakup technologii elastycznych wyświetlaczy, ale wszystko wskazuje, że Samsung na razie nie chce się dzielić ciastkiem. Prawdopodobnie w bliskiej przyszłości zobaczymy całą gamę składanych urządzeń.

Kiedy? Już zaraz!

W sieci pojawia się coraz więcej renderów i informacji, ale prawdziwym przełomem była wypowiedź samego CEO Samsunga – DJ Koh. Zapowiedział on wstępną datę prezentacji modelu na listopad 2018 roku podczas Samsung Developers Conference w San Francisco (7-8.11.2018).

Wiedziałem, że ten dzień nastąpi i że będzie to początek dużych zmian na rynku mobile, ale nie śniło mi się, że finalne i działające urządzenie zobaczymy jeszcze w tym roku, i to od samego Samsunga. Pytań na razie jest wiele, takich jak kwestia ergonomii urządzenia czy pojemności baterii, która elastyczna prawdopodobnie nie będzie. Odpowiedzi będą już wkrótce.

Wieści z Rozładowani.pl