Myśleliście, że 1500$ to dużo za iPhone XS Max? Składany Samsung będzie sporo droższy!

Myśleliście, że 1500$ to dużo za iPhone XS Max? Składany Samsung będzie sporo droższy!

Opublikowano 14.11.2018 8:58 -


Po prezentacji najnowszego iPhone XS Max wiele osób złapało się za głowę, widząc cennik najmocniejszych modeli. Fani marki (w tym ja) zapewne zastanawiali się nad wyborem organu do sprzedania, z kolei przeciwnicy mieli dobry powód do drwin. Tak, 1500$ było szokiem, ale co powiecie na 1800$ za najnowszy składany wynalazek Samsunga?

Jako konsument zaczynam czuć się oszukiwany, kiedy kolejne modele telefonów komórkowych są niewspółmiernie droższe od swoich poprzedników. Nie idzie to w parze z zaawansowaniem technologicznym. Jeżeli przyjmiemy, że technologia z biegiem czasu tanieje, wychodzi na jaw absurd podbijania cen. Modele kosztujące ponad 6000 zł powodują ból głowy, a co powiecie na około 8000 zł? Znając kreatywne podejście do przeliczania dolara na złotówkę oraz Polskie podatki, ta cena wydaje się prawdopodobna, pomimo że oficjalnie będzie to 1770$.

Dużo na ten temat przekazał redakcyjny kolega Daniel świeżo po prezentacji, na której zobaczyliśmy coś w totalnej ciemności.

Galaxy F – Samsung pokazał składany smartfon, ale nie taki jak chcieliście!

Co wiemy o Samsung Galaxy F (wcześniej X)?

Dziś wiadomo trochę więcej na temat specyfikacji, ceny i dostępności, choć nadal nie wszystkie informacje są potwierdzone.

Prawdopodobnie w marcu odbędzie się prezentacja Samsung Galaxy F (taka bez gaszenia świateł), a miesiąc wcześniej, podczas MWC otrzymamy więcej danych o urządzeniu. Nie musimy jednak czekać na to, co najbardziej interesujące, czyli wyświetlacze i cena.

Ekran

Jak już wiadomo, urządzenie posiada 2 ekrany w tym jeden elastyczny i składany. Sposób jego składania oraz zdjęcia z prezentacji Samsunga wskazują, że ten z większy będzie miał mało nowoczesne proporcje bliskie 4:3 znane np. z iPadów.

Wyświetlacz przedni, czy jak kto woli zewnętrzny, będzie miał rozmiar 4.58” i rozdzielczość 840 × 1940 pikseli. Takie parametry powinny być wystarczające do podstawowych zadań. Z drugiej strony przyzwyczajenie użytkowników do znacząco większych ekranów może być problemem nie do zaakceptowania.

Tryb tabletu, po otwarciu, pozwoli rozkoszować się iście gigantycznym ekranem jak na telefon, bo 7.3”, ale trochę mały jak na tablet. Jego rozdzielczość to 2152 × 1356 pikseli. Nie wiem, czy powinienem go oceniać jako telefon, czy jako tablet. Jako telefon będzie dużo za duży i gruby, a jako tablet trochę mały. Poczekałbym jednak z opinią do prezentacji czegoś więcej niż prototypu.

Cena: 1770$

Technologia kosztuje, co rozumiem, ale taka cena wskazuje, że będzie to zabawka dla fanatyków. Trzeba się dodatkowo liczyć z bolączkami wieku dziecięcego przy całkowicie nowej konstrukcji urządzenia. Za taką kwotę można kupić sobie dobrej klasy telefon + tablet. W moim mniemaniu skreśla to urządzenie z kategorii użytkowych i plasuje w grupie zabawek dla bogaczy.

Wieści z Rozładowani.pl