Muzyka na kwarantannę. Montreux i Austin City Limits otwierają wrota

Opublikowano 31.03.2020 7:56 -


Chyba nikt nie będzie miał mi za złe jeśli napiszę, że wszyscy mamy już dość tego przymusowego siedzenia w domu. Ma to jednak swoje plusy - co chwilę otwierane są kolejne zasoby treści, z których można korzystać za darmo. Wszystko po to, aby zatrzymać nas w domu i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Jedną z takich internetowych bibliotek są archiwa szwajcarskiego festiwalu Montreux. Jego historia sięga ponad 50 lat wstecz. I choć Montreux to wydarzenie przede wszystkim jazzowe, na jego scenach występowały gwiazdy przeróżnych gatunków.

Dzięki uprzejmości organizatorów na platformie Qello.com możemy teraz obejrzeć i posłuchać kilkudziesięciu koncertów z Montreux. Wystarczy się zarejestrować, podając kod "FREEMJF1M". Dzięki temu uzyskamy 30-dniowy, darmowy dostęp do występów takich gwiazd jak Carlos Santana, Deep Purple, Johnny Cash czy Phil Collins.

Macie ochotę na coś bardziej współczesnego? Nie ma problemu. Podobnie jak Szwajcarzy postąpili organizatorzy Austin City Limits - serii koncertów, która od lat transmitowana jest także w telewizji. Aktualnie za darmo na stronie acltv.com można posłuchać występów z ostatniego sezonu serii i kilku nagrań archiwalnych. Wśród koncertów znajdziemy m.in. odcinki z Billie Eilish, The Racounteurs, Vampire Weekend oraz klasyczne występy Toma Waitsa czy B.B. Kinga.

Wieści z Rozładowani.pl