Music System Home, bo o nim mowa, to niepozorne pudełko o naprawdę sporych możliwościach. Zapraszam do bliższego przyjrzenia się temu arcyciekawemu sprzętowi, który właśnie zadebiutował na polskim rynku.

Tivoli – o marce

Tivoli to założona w 2001 w Bostonie przez Toma DeVesto i Henry’ego Kloss marka produkująca sprzęt muzyczny. Łączy ona ciekawe wzornictwo z doskonałą jakością wykonania i bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Po śmierci Henry’ego Klossa w 2002 roku, Tom DeVesto kontynuuje spuściznę konstruowania produktów o bezkompromisowej jakości i innowacyjności.

OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ ZESTAWU

Tivoli Music System Home przychodzi do nas w dużym kartonie. W środku znajdujemy sam sprzęt, dobrze zapakowany, w solidne styropianowe wytłoczki i karton z dodatkami, takimi jak nóżki, pilot, dodatkowa antena czy zasilacz. Poza tym instrukcja, karta gwarancyjna i kilka ulotek.

Tivoli Audio Music System Home

BUDOWA I WYKONANIE

Tivoli Audio Music System Home to jednobryłowe urządzenie w stylowej drewnianej obudowie. Do sprzętu dołożone są wkręcane aluminiowe nóżki. Również z aluminium wykonano front urządzenia i znajdujące się na nim trzy pokrętła. W środku znajduje się wyświetlacz i szczelina na płytę. Głośniki ukryto przed materiałowymi maskownicami wykonanymi z wysokiej jakości tkaniny Gabriel. Z tyłu umieszczono wszystkie złącza tj. zasilanie, aux in, line out i Ethernet.

Wymiary (S x W x G) 410 x 165 x 221 mm
Waga 5.25 kg

Tivoli Audio Music System Home detal

Tivoli Audio Music System Home jest wykonany bardzo dobrze. Wszystkie elementy są świetnie spasowane. Pokrętła mają odpowiedni skok, dzięki czemu korzysta się z nich bardzo przyjemnie. Materiały wykorzystane do wykonania odtwarzacza są świetnej jakości. Nie powinno to jednak dziwić, bo mamy do czynienia z flagowym modelem firmy, kosztującym 3 699 złotych.

KONFIGURACJA, OBSŁUGA I DEDYKOWANA APLIKACJA

Konfiguracja Music System Home nie nastręcza większej ilości kłopotów. Te pojawiają się przy próbie ogarnięcia, które z trzech pokręteł przekręcić, by uzyskać oczekiwany efekt. Na szczęście dość szybko się do tego przyzwyczajamy. Mnie bardzo przypadło do gustu duże pokrętło umiejscowione wokół wyświetlacza. Jest super!

tivoli 3

Tivoli do obsługi swoich urządzeń udostępnia dedykowaną aplikację. Ja z testowaną appką na iOS nie miałem żadnych problemów, jednak ocena 1/5 w AppStore świadczy o tym, że bywa z tym różnie. Nie miałem okazji sprawdzenia aplikacji na Androida, więc opieram się tylko na średniej z Google Play, która wynosi 1,8/5. Widać, że tworzenie sprzętu grającego lepiej idzie Tivoli Audio, niż projektowanie aplikacji.

MOŻLIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

Tivoli Audio Music System Home jest urządzeniem typu all-in-one, co oznacza, że mamy do dyspozycji całkiem szeroki wachlarz możliwości. W tym stosunkowo niewielkim sprzęcie zmieszczono odtwarzacz płyt CD, obsługę radia internetowego, serwisów streamingowych (m.in. Spotify, Tidal, Deezer) czy radia FM/DAB+. Music System Home pozwala także na odsłuch z domowej biblioteki muzycznej udostępnionej w naszej sieci WiFi czy dowolnego urządzenia, podłączonego po Bluetooth.  Gdy dodamy do tego sterowanie głosowe Amazon Alexa oraz dedykowaną aplikację, dostaniemy odtwarzacz kompletny.

tivoli 2

ODSŁUCH

W sprzęcie muzycznym najważniejszy jest odsłuch. Nie pomoże najlepszy design, jak urządzenie gra słabo. A jak gra Tivoli Audio Music System Home? Bardzo przyzwoicie, jak na ten rozmiar sprzętu. Pod stylowymi maskownicami ukryto tu bowiem dwie pary przetworników. Za niskie tony odpowiadają dwa 89-milimetrowe przetworniki o mocy 20 W, natomiast za wysokie dwie 19-milimetrowe jednostki o mocy 8 W. Całość zasila 4-kanałowy wzmacniacz. Ponadto w układzie audio zastosowano 24-bitowy układ DSP (ang. Digital Signal Processing – czyli cyfrowe przetwarzanie sygnału). Wszystko to sprawia, że nie będziemy zawiedzeni słuchając dźwięków płynących z tego odtwarzacza.

PODSUMOWANIE

Tivoli Audio Music System Home to bardzo ciekawe urządzenie. Oldschoolowy design, który pasuje zarówno do surowego loftu, jak i do salonu w stylu retro, połączony z nowoczesnymi technologiami pozwalającymi słuchać muzyki z różnych źródeł, sprawia, że jest to urządzenie, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Jest to idealna propozycja dla osób, które szukają niewielkiego uniwersalnego urządzenia, które nie dość, że dobrze gra, to jeszcze świetnie wygląda. Tivoli Audio Music System Home to sprzęt dla osób, które wymagają najwyższej jakości i są w stanie za tę jakość zapłacić.


Sprzęt do testu dostarczyły nam salony Top Hi-Fi.