Muppety wracają!
Muppety wracają!

Opublikowano 12 miesięcy temu -


Nie wiem jak Ty, ale ja się cieszę jak dziecko. Znana i lubiana seria maskot pod skrzydłami Disneya ma powrócić na ekrany telewizorów w 2019r.

To nie jedyna duża zapowiedź od kreatora Myszki Miki. Disney ma się odłączyć od Netflixa i rozpocząć swój własny kanał streamingowy. Do końca 2019 roku wszystkie filmy mają znaleźć się już na całkowicie osobnym portalu, gdzie obok całej serii Marvela, Star Wars'ów i High School Musicali dołączy do nich cała wesoła kompania z Muppet Show znanego z lat 70'tych. Ojciec Kermita, Jim Henson napewno byłby zachwycony.

Co to są muppety?

No nie kituj, że nie widziałeś Muppetów albo ulicy Sezamkowej. Fragglesów też nie?

To trochę historii

Nazwa MUPPET powstała z połączenia angielskich "marionette" - marionetki i "puppet" - pacynki i są one wesołym tworem lalkarza i artysy plastyka Jimiego Hensona. Zadebiutowały w 1969r, gościnnie w edukacyjnej Ulicy Sezamowej - podobnego show z pluszowymi zwierzakami, jednak dla najmłodszych, łączącego zabawę i naukę.

Muppety zdobyły popularność jako talk show prowadzony przez maskoty, do którego zawsze zapraszano jednego gościa - znaną osobistość, polityka czy aktora. Jako ciekawostkę należy nadmienić, że zapraszana osoba miała podpisać, że nigdy nie będzie chciała wystąpić w programie drugi raz. :)

W latach 1976-1981 wyemitowano 5 sezonów, łącznie 121 odcinków.

W 2003r wznowiono produkcję, zapraszając nowe postacie do studia, niestety już bez założyciela (zm. 1990r).

Barwne i charakterystyczne postacie, absolutnie fantastyczne skecze, dowcip i piosenki to tylko niektóre z przymiotów, dla których warto obejrzeć show jeszcze raz, zasłaniając się edukacją swoich pociech ;)