Nie wiem jak Ty, ale ja się cieszę jak dziecko. Znana i lubiana seria maskot pod skrzydłami Disneya ma powrócić na ekrany telewizorów w 2019r.

To nie jedyna duża zapowiedź od kreatora Myszki Miki. Disney ma się odłączyć od Netflixa i rozpocząć swój własny kanał streamingowy. Do końca 2019 roku wszystkie filmy mają znaleźć się już na całkowicie osobnym portalu, gdzie obok całej serii Marvela, Star Wars’ów i High School Musicali dołączy do nich cała wesoła kompania z Muppet Show znanego z lat 70’tych. Ojciec Kermita, Jim Henson napewno byłby zachwycony.

R E K L A M A

Co to są muppety?

No nie kituj, że nie widziałeś Muppetów albo ulicy Sezamkowej. Fragglesów też nie?

To trochę historii

Nazwa MUPPET powstała z połączenia angielskich „marionette” – marionetki i „puppet” – pacynki i są one wesołym tworem lalkarza i artysy plastyka Jimiego Hensona. Zadebiutowały w 1969r, gościnnie w edukacyjnej Ulicy Sezamowej – podobnego show z pluszowymi zwierzakami, jednak dla najmłodszych, łączącego zabawę i naukę.

Muppety zdobyły popularność jako talk show prowadzony przez maskoty, do którego zawsze zapraszano jednego gościa – znaną osobistość, polityka czy aktora. Jako ciekawostkę należy nadmienić, że zapraszana osoba miała podpisać, że nigdy nie będzie chciała wystąpić w programie drugi raz. :)

W latach 1976-1981 wyemitowano 5 sezonów, łącznie 121 odcinków.

W 2003r wznowiono produkcję, zapraszając nowe postacie do studia, niestety już bez założyciela (zm. 1990r).

https://www.youtube.com/watch?v=fF3sXQ8-Rfs

Barwne i charakterystyczne postacie, absolutnie fantastyczne skecze, dowcip i piosenki to tylko niektóre z przymiotów, dla których warto obejrzeć show jeszcze raz, zasłaniając się edukacją swoich pociech ;)