Mudita Pure - minimalistyczny telefon od współzałożyciela CDPR

Mudita Pure - minimalistyczny telefon od współzałożyciela CDPR

Opublikowano 26.09.2019 21:01 -


Polska firma Mudita, należąca do Michała Kicińskiego pracuje nad stworzeniem minimalistycznego telefonu, który w dobie przeładowanych smartfonów może cieszyć się dużym zainteresowaniem. Współzałożyciel CD Projekt Red poświęcił temu projektowi niemal całą swoją uwagę oraz wiele czasu, by stworzyć coś niepowtarzalnego. Mimo tego, że jest on jednym z najbogatszych ludzi w naszym kraju, aby móc zrealizować swoje założenia, utworzył specjalną zbiórkę na Kickstarterze, gdzie każdy może dołożyć swoją cegiełkę.

Mudita Pure, bo tak ma nazywać się prosty telefon komórkowy, ma powstać z myślą o wszystkich osobach, które mają dość ciągłej kontroli przez media społecznościowe. Ograniczenie do podstawowych funkcji, czyli dzwonienia i wysyłania wiadomości na pewno może znacznie odmienić funkcjonowanie większej części społeczeństwa. Zwłaszcza jeśli poza standardowymi możliwościami, telefon będzie się również ciekawie prezentował oraz zostanie wyposażony w wiele ciekawych komponentów. Chcecie poznać szczegóły dotyczące projektu Kicińskiego?

mudita pure

Czym tak naprawdę będzie Mudita Pure?

Współzałożyciel CDPR zaczął pracę nad swoją marką już około 10 lat temu i przez cały ten czas doskonalił projekt, który niebawem ma ujrzeć światło dzienne. Mudita Pure nie ma popularnego ekranu LCD, nie będzie on bowiem telefonem dotykowym. Ma zostać wyposażony za to w E Ink – monochromatyczny ekran o niewielkiej przekątnej, bo zaledwie 2.84”. Pojawią się także standardowe przyciski, jednak w nieco odmienionej wersji, co ma poprawić komfort korzystania z tego modelu. Czym jednak poza nowoczesnym designem ma zaskoczyć nas Mudita?

mudita pure

Mudita Pure całkowicie offline?

Telefon zaprojektowany przez polską firmę Mudita ma pozwolić użytkownikom oderwać się, choć na chwilę od życia w social mediach. Dlatego w modelu Pure nie znajdziemy ani przeglądarki internetowej, ani żadnych aplikacji, które miałyby dodatkowo poszerzać funkcjonalność komórki. Co ciekawe Kiciński zamierza zadbać także o autorski system operacyjny – MuditaOS, powstały w trosce o ochronie prywatności wszystkich użytkowników. Poza podstawowymi aplikacjami, jak budzik czy latarka, nie znajdziemy tu nic, co mogłoby nas zaskoczyć. I właśnie to samo w sobie jest wystarczająco zaskakujące.

Planowana premiera oraz zbiórka na realizację projektu

Mudita planuje rozpoczęcie sprzedaży najnowszego telefonu już w pierwszej połowie przyszłego roku. Najpierw musi jednak zebrać wystarczający budżet, który pozwoli na produkcję Mudita Pure w dokładnie takiej postaci, jaka została zaplanowana. Właśnie z tego powodu powstała specjalna zbiórka na Kickstarter, gdzie każdy z Was może dołożyć swoją cegiełkę. Co dostaniecie w zamian? Możecie zdecydować, który z rodzajów zbiórki chcecie wesprzeć i otrzymacie albo jeden z zestawów prezentowych, albo zniżkę na Mudita Pure. Koniecznie zajrzyjcie TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o nadchodzącym telefonie.

Źródło: Goodereader

Wieści z Rozładowani.pl