Obejrzałem prezentację MSI dotyczącą linii laptopów Gameverse.

Crosshair

MSI Gameverse

Chyba jeszcze nie do końca wiadomo, więc na chwilę obecną można na nich spokojnie pracować i grać. A jest na czym! W zestawieniu znalazł się MSI Stealth. To jedna z ważniejszych serii laptopów dla firmy, wyposażony ma być w procesor Intela 12 generacji oraz kartę graficzną GeForce RTX 3080 Ti. Podobnie prezentują sprzęty z MSI Raider oraz MSI Vecotor. Z jedną różnicą.

R E K L A M A

Są wyposażane w technologię MSI OverBoost, która podkręca moc sprzętu (MSI Raider do 220 watów, a MSI Vector do 210 watów). Na Gamerverse pojawiły się także laptopy z serii Corsshair GL. Też z procesorem Intela 12 generacji, ale z inna kartą graficzną. W tych sprzętach ma to być GeForce RTX 3060 lub 3070 Ti. Tutaj też pojawił się model powstały we współpracy z firmą Ubisoft, czyli MSI Crosshair 15 Rainbow Six Extraction Edition.

4

Na benchmarki trzeba jeszcze poczekać, aż sprzęt z dystrybucji trafi do recenzentów i testerów. Myślę, że może być ciekawe, bo MSI twierdzi, że ich laptopy nie ustępują w mocy i możliwościach desktopom o podobnej konfiguracji.

Powiem tylko, że pożyjemy, zobaczymy. Sam od wielu lat pracuję na laptopach, ale nie firmy MSI, i chwalę sobie to doświadczenie. Jednak ja jestem osobą, która dobiera technologię do potrzeb i wręcz paranoicznie dba o to, żeby wiatraków nie zatykał kurz, a pasta termoprzewodząca była regularnie wymieniania. Dlatego chciałbym się przekonać, ile jest prawdy w zapewnieniach MSI o większej powierzchni chłodzenia i utrzymywaniu wydajności. Niestety, to często wychodzi po roku, jak już wiatraki przyjmą trochę kurzu, a pasta się uleży. Niemniej przyznaję, że na prezentacji pojawił się model, który sam bym chętnie przetrzepał w swoim domowym biurze.

Żadnym artystą nie jestem. Pracuję jako producent w gamedevie, głównie siędzię w Jirze oraz różnego rodzaju dokumentach. Po godzinach piszę, programuję i robię małe gry. Ale laptopa MSI Creator Z17 chętnie postawiłbym na swoim biurku.

15

MSI Creator Z17 jest wyposażony w procesor Intela i9-12900H oraz kartę graficzną GeForce RTX 3080 Ti. Ekran? Odświeżanie 165 Hz i proporcje 16:10. Można mu wrzucić na pokład do 64 GB DDR5, a w dystrybucji ma być dostępny z 1 TB dyskiem SSD. Oczywiście w sprzedaży pojawią się różne wersje, ale dla mnie wygląda bardzo interesująca. Cena też pewnie będzie powalająca i raczej nie pojawi się na moim biurku. Ale być może ktoś w najbliższym czasie będzie poszukiwał interesującego sprzętu do — na przykład — obróbki grafiki. Wtedy uważam, że warto obserwować sprzęty z serii MSI Creator.


Posłuchaj nas!