Możliwe, że 24 sierpnia zobaczymy Microsoft Surface Duo

Opublikowano 31.07.2020 10:24 -


Już 24 sierpnia możemy zobaczyć Surface Duo od Microsoftu. Najnowsze doniesienia wskazują na rozpoczęcie produkcji i prezentację w przyszłym miesiącu.

Sierpień może być ciekawym miesiącem pod względem urządzeń mobilnych. Na 5 sierpnia zapowiedziana jest konferencja Samsunga, podczas której mamy poznać Galaxy Fold 2. Wcześniej docierały do nas informacje z różnych stron, że przed tą datą poznamy Surface Duo od Microsoftu. Jednak najnowsze doniesienia mówią, że wydarzy się to w drugiej połowie miesiąca.

Microsoft Surface Duo

Premiera Microsoft Surface Duo 24 sierpnia

Informacje o planowanej dacie premiery Microsoft Surface Duo przekazuje ponownie Zac Bowden z serwisu Windows Central. W czerwcu twierdził, że premiera nowego urządzenia mobilnego od Microsoftu odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia. Miało się to wydarzyć przed zaprezentowaniem przez Samsunga Galaxy Fold 2. Teraz Bowden twierdzi, jakoby przekazano mu informacje, że produkcja Surface Duo już się rozpoczęła, a jego premiera ma się odbyć 24 sierpnia. Okazuje się zatem, że najpierw poznamy konkurencyjne urządzenie od Samsunga.

Microsoft Surface Duo

Specyfikacja Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo ma być napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 855. Wspierać ma go 6 GB pamięci RAM. Użytkownik ma mieć do dyspozycji 3 warianty pamięci na dane: 64 GB, 128 GB i 256 GB. Surface Duo ma być wyposażony w port USB-C. Najważniejsze, czyli wyświetlacze, to w jednostki AMOLED po 5,6 cala, z proporcjami 4:3 i rozdzielczości 1800 x 1350 px, co w efekcie daje zagęszczenie pikseli na poziomie 401 pp. W przeciwieństwie do aktualnych trendów nie znajdziemy tu kilku aparatów, a jeden 11 MP. Po zamknięciu urządzenia ma ono mieć wymiary 92.525 mm szerokości, 145.17 mm wysokości oraz 9,60 mm grubości. Surface Duo ma być zasilany ogniwem o pojemności 3460 mAh, czyli niezbyt wielkim biorąc pod uwagę dwa wyświetlacze. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą Androida 10. Niestety, doniesienia o testowych urządzeniach, wskazują na coś, czego raczej byśmy się dotychczas nie spodziewali w takim urządzeniu, czyli brak NFC. Pogłoski mówią też o braku obsługi technologii 5G.

Źródło: Windows Central

Wieści z Rozładowani.pl