Możliwa nowa końcówka .RUGBY

Możliwa nowa końcówka .RUGBY

Opublikowano 24.04.2012 8:09 -


Świat branży domeniarskiej z niecierpliwością i dozą wielkiej ciekawości oczekuje, początku maja – kiedy to ICANN ma ogłosić pełną listę nowych końcówek, o które starają się podmioty  z całego świata. Początkowo listę mieliśmy poznać już na sam koniec kwietnia, niestety ICANN miał poważne problemy techniczne, a publikacja informacji została przesunięta na  początek maja.

Oficjalnej listy niestety do tego czasu nie poznamy, niemniej pojawiają się informację od samych zainteresowanych nowymi końcówkami,  o które aplikowali. Tak było m. in. z Międzynarodową Radą Rugby (ang. International Rugby Board, IRB), która zgłosiła swoje zainteresowanie ICANN końcówką .RUGBY.

Mamy ponad 5,5 mln zawodników w 117 krajach zrzeszonych w IRB (…) Aplikacja złożona została dla rodziny rugby i podkreśla nasze poświęcenie w ochronę i promocję wartości i etosu, jaki z rugby jest związany – powiedział Bernard Lapasset, prezes IRB.

Wygląda na to, że domena nie będzie miała charakteru komercyjnego a przeznaczona zostanie dla firm i organizacji powiązanych z Rugby.

źródło: aznews.pl

Wieści z Rozładowani.pl