Mozilla zrobiła wtyczkę, która skutecznie ochroni przed śledzeniem Facebooka

Opublikowano 29.03.2018 19:48 -


Głośno ostatnio o samym Facebooku, co zresztą widzicie w tekstach, które pojawiają się na DailyWeb. Nic dziwnego, w końcu swoje za uszami mają. Dlatego też nic dziwnego, że powstają kolejne narzędzia, które macki Facebooka chcą ukrócić. Mozilla przygotowała nawet specjalną wtyczkę, poznajcie Facebook Container.

Ucieszą się użytkownicy Firefoxa, bo wtyczka jak możecie się domyślać dedykowana jest właśnie tej przeglądarce. Sposób jej działania co do idei jest bardzo prosty, ma ona co do zasady ma utrudniać śledzenie Twojej aktywności, podczas przeglądania internetu.

200007

Co to oznacza w praktyce? Jak wyjaśniają enigmatycznie twórcy, wszystkie aktywności przechowywane w postaci ciasteczek, będą automatycznie kasowane. Przez co sam Facebook, nie będzie w stanie śledzić Twoich aktywności poza samym serwisem.

Po ostatniej aferze Facebook ułatwia ustawienia prywatności

Jest także cena tego komfortu

Korzystając z wtyczki Facebook Container musicie się jednak liczyć z kilkoma niedogodnościami. Przez to, że nie będą przekazywane dane Twojego konta nie będą przekazywane do zewnętrznych serwisów, wszystkie narzędzia dostarczone przez Facebooka, a wykorzystane w zewnętrznych serwisach nie będą działać jak dotychczas.

Co to oznacza? Otóż musisz przygotować się na to, że system zewnętrznych komentarzy czy popularne like-boxy, nie będą prezentować Twojego profilu, w związku z czym będziesz zmuszony do zalogowania w sytuacji, kiedy będziesz chciał wykonać jakąkolwiek aktywność w powyższych narzędziach.

#DeleteFacebook - czy usunięcie konta na Facebooku ma sens?

Mozilla zastrzega, że w czasie korzystania z wtyczki, oni w tym samym czasie nie przetwarzają żadnych danych. Wtyczka wygląda interesująco, ale naturalnie nic nie zastąpi wyważonych ustawień prywatności na samym Facebooku, a przede wszystkim treści, które się tam dodaje.

 Mozilla Facebook Container

Wieści z Rozładowani.pl