Możecie odetchnąć. Trello wprowadza możliwość sortowania załączników

Możecie odetchnąć. Trello wprowadza możliwość sortowania załączników

Opublikowano 11.05.2017 21:01 -


W zasadzie, to po przeczytaniu tej informacji na blogu Trello, byłem naprawdę zaskoczony. Przecież to jedna z funkcji tego narzędzia, która powinna być dostępna jeszcze zanim w zasadzie wpadli na to, że chcą umożliwić dodawanie załączników. Koniec jednak złośliwości, bo oto właśnie zapanuje porządek we wszystkich załącznikach, które dodaliście do kart. Twórcy Trello mieli gest.

Po chwili refleksji, już wiem, dlaczego nie odnotowałem tego drobiazgu. Sprawa jest prosta. Nigdy nie miałem potrzeby, ani okazji by dołączyć większą ilość załączników niż 2-3. Do mojej pracy z DailyWeb jak i do celów prywatnych, nigdy nie było takiej potrzeby. Daje sobie jednak kończyny obciąć, że byłem jednym z nielicznych, a nowa opcja ułatwi życie wielu z Was. Jak działa w praktyce? Po prostu, przeciągnij i upuść:

Przy tej okazji zrobiłem test. Ile właściwie załączników Trello pokazuje w głównym widoku. Zakładam, że jest to zależne od rozdzielczości, przy mojej 1920×1200, widzę całe 4 załączniki, reszta ukryta. Samo przeglądanie ich nie zapowiada się wyśmienicie, zakładając że jest ich kilkadziesiąt, tym bardziej ich układanie. No, ale może się czepiam, bo przecież, na pewno wśród Was, Czytelnicy nie ma aż takich załącznikowych dewiacji, prawda?

Koniec z nudnymi tłami w Trello! Od teraz możesz skorzystać z zasobów Unsplash!

Prócz możliwości sortowania załączników według własnego pomysłu, twórcy Trello, zaskoczyli także łatwą możliwością zmiany ich nazw. Czasem mam wrażenie, że to tak jakby Volkswagen pochwalił się, że okien wcale nie trzeba otwierać korbką, bo może to zrobić za nas elektryczny silniczek. Nie ma co jednak marudzić, grunt, że zauważają takie drobiazg i systematycznie je naprawiają.

Wieści z Rozładowani.pl