Serwis Themeforest, wchodzący w skład Envato Market, zaoferował kolejne motywy WordPress, które można pobrać za darmo. W tym miesiącu są to: Vihan, Hostzine oraz MetaMax.

Niewątpliwie Themeforest jest najpopularniejszym miejscem, gdzie można znaleźć płatne motywy do WordPressa. Baza jest naprawdę imponująca. Widnieją w niej motywy dopasowane do większości kategorii tematycznych stron internetowych, blogów oraz sklepów bazujących na WooCommerce. W ramach regularnej licencji otrzymujemy dostęp do dożywotnich aktualizacji, a także 6-miesięczne wsparcie autorów. Dzięki temu, w razie jakichkolwiek problemów, możemy się do nich zwrócić o pomoc.

themeforest luty 2021 2
Motywy WordPress, które pobierzesz w lutym za darmo z Themeforest 4

Motywy WordPress za darmo z Themeforest

Jak zauważyłem na wstępie, motywy do WordPressa na Themeforest są płatne. Jednak co miesiąc serwis udostępnia 3 z nich zupełnie za darmo. Staramy się na bieżąco prezentować Wam je na łamach DailyWeb. Jak zapewne się domyślacie, skoro coś jest za darmo, to otrzymamy to w ograniczonym zakresie. W przypadku pobranych z Themeforest motywów nie będziemy mogli skorzystać z ich aktualizacji, a także nie otrzymamy wsparcia autorów. Zwłaszcza ten pierwszy aspekt jest bardzo ważny w kontekście wykorzystania motywu i naprawy ewentualnych jego usterek. Nie mniej jednak, warto korzystać z okazji, aby wypróbować dany motyw i ewentualnie zakupić go z regularną licencją dla naszego projektu.

vihan 2
Motywy WordPress, które pobierzesz w lutym za darmo z Themeforest 5

W lutym Themeforest zaoferowało do pobrania za darmo motywy:

  • Vihan – to typowy motyw przeznaczony dla blogów. Panuje w nim jasna kolorystyka, a autorzy przygotowali 5 układów strony głównej. To motyw, który fajnie będzie się prezentował na blogach związanych z modą lub podróżowaniem.
  • Hostzine – jak sama nazwa wskazuje, Hostzine to motyw strony internetowej hostingu. Autorzy wskazują, że jest zgodny z Gutenbergiem. Ponadto jest zoptymalizowany pod kątem SEO.
  • MetaMax – to ciekawa propozycja dla agencji interaktywnych. Motyw jest w pełni responsywny, a także ma sporo możliwości personalizacji. 
hostzine 2
Motywy WordPress, które pobierzesz w lutym za darmo z Themeforest 6

Jak pobrać za darmo motywy z Themeforest?

Żeby pobrać za darmo wyżej wymienione motywy, należy zarejestrować konto w serwisie Themeforest. Jest ono całkowicie darmowe. Po rejestracji i zalogowaniu, wystarczy przejść na dedykowaną stronę produktową każdego motywu, gdzie obok możliwości zakupu widnieć będzie opcja pobrania go za darmo.