Większość osób zainteresowanych stworzeniem swojego bloga, strony lub sklepu internetowego opartego na WordPressie, kierują wpierw swe kroki na Themeforest. Można tam znaleźć mnóstwo płatnych motywów, dostosowanych do różnych wymagań i tematyki projektu internetowego. Jak wspomniałem, motywy do WordPress są płatne, ale co miesiąc platforma udostępnia 3 dni zupełnie za darmo. Warto jednak zaznaczyć, że wiąże się to z brakiem normalnej licencji na pobrane pliki. W efekcie nie będzie możliwe skorzystanie z aktualizacji motywu. Niech Was jednak to nie zraża, bowiem bezpłatnie udostępnione motywy mogą być przetestowane pod kątem projektu, a jeśli się sprawdzą, można zakupić normalną licencję.

Darmowe motywy WordPress z Themeforest

Motywy WordPressa za darmo z Themeforest

Wrześniowe motywy w znacznej części przeznaczone są do portfolio – Intrinsic, Mifo. Z kolei Kloud jest uniwersalny. Podobnie, jak w poprzednich dwóch miesiącach, nie pojawiły się motywy, które głównie przeznaczone byłyby dla blogów.

Motyw Intrinsic

Intrinsic

Motyw Intrinsic jest pierwszy na liście, ale zarazem najbardziej rzuca się w oczy. Jest bardzo estetyczny, schludny, a także nowoczesny. Udostępnione są jego dwie wersje kolorystyczne: jasna oraz ciemna. Obydwie wyglądają bardzo dobrze. Autorzy zapewniają, że motyw bezproblemowo współpracuje z najpopularniejszymi page builderami, czyli Elementor oraz WP Bakery. Ponadto chwalą współpracę Intrinsic z Gutenbergiem, dla którego przygotowane zostały bloki, aby nie trzeba było instalować dodatkowych za pośrednictwem wtyczek. W regularnej sprzedaży motyw Intrinsic można nabyć za 39$.

Motyw Mifo

Mifo

Mifo może przydać się agencji kreatywnej lub freelancerowi. Jego głównym przeznaczeniem jest portfolio. W tym motywie dominują jasne kolory. Przygotowany jest także dla niewielkiego sklepu prowadzonego w ramach WooCommerce. Motyw wykorzystuje framework Redux, czyli jeden z najpopularniejszych wśród motywów dostępnych na Themeforest.

Zobacz także: Kolory HTML – czym są, jak ich używać?

Autorzy komunikują, że Mifo najlepiej współpracuje z page builderem WP Bakery. Oczywiście motyw jest w pełni responsywny, zatem nie powinno być problemów z jego właściwym wyświetlaniem na różnego rodzaju urządzeniach. Jego cena w normalnej sprzedaży to 19$.

Motyw Kloud

Kloud

Trzeci motyw udostępniony w tym miesiącu za darmo na Themeforest to Kloud. Jest to uniwersalny motyw, który jest przystosowany do różnych projektów. Jego cena w regularnej sprzedaży jest również najwyższa w porównaniu do poprzedników i wynosi 59$. Podobnie, jak w przypadku poprzednich motywów, najlepiej współpracuje z page builderem WP Bakery. Ponadto przystosowany jest do stworzenia sklepu opartego na WooCommerce. Kloud bazuje na frameworku Codestar. Autorzy chwalą się, że motyw jest zoptymalizowany i przyjazdy dla SEO.

Jak pobrać z Themeforest za darmo motywy do WordPress?

Pobranie motywów za darmo z Themeforest wiąże się z koniecznością założenia konta. Lista bezpłatnie udostępnionych motywów dla WordPress udostępniona jest na dedykowanej stronie: https://themeforest.net/free/wordpress-themes. Zalogowani użytkownicy, na stronach produktów, oprócz możliwości zakupu motywu, zobaczą opcję pobrania go za darmo.