Themeforest udostępnia za darmo 3 kolejne motywy do WordPressa ze swoich bogatych cyfrowych zasobów. We wrześniu użytkownicy mogą pobrać motywy: Intrinsic, Mifo oraz Kloud.

Większość osób zainteresowanych stworzeniem swojego bloga, strony lub sklepu internetowego opartego na WordPressie, kierują wpierw swe kroki na Themeforest. Można tam znaleźć mnóstwo płatnych motywów, dostosowanych do różnych wymagań i tematyki projektu internetowego. Jak wspomniałem, motywy do WordPress są płatne, ale co miesiąc platforma udostępnia 3 dni zupełnie za darmo. Warto jednak zaznaczyć, że wiąże się to z brakiem normalnej licencji na pobrane pliki. W efekcie nie będzie możliwe skorzystanie z aktualizacji motywu. Niech Was jednak to nie zraża, bowiem bezpłatnie udostępnione motywy mogą być przetestowane pod kątem projektu, a jeśli się sprawdzą, można zakupić normalną licencję.

Darmowe motywy WordPress z Themeforest

Motywy WordPressa za darmo z Themeforest

Wrześniowe motywy w znacznej części przeznaczone są do portfolio – Intrinsic, Mifo. Z kolei Kloud jest uniwersalny. Podobnie, jak w poprzednich dwóch miesiącach, nie pojawiły się motywy, które głównie przeznaczone byłyby dla blogów.

Motyw Intrinsic

Intrinsic

Motyw Intrinsic jest pierwszy na liście, ale zarazem najbardziej rzuca się w oczy. Jest bardzo estetyczny, schludny, a także nowoczesny. Udostępnione są jego dwie wersje kolorystyczne: jasna oraz ciemna. Obydwie wyglądają bardzo dobrze. Autorzy zapewniają, że motyw bezproblemowo współpracuje z najpopularniejszymi page builderami, czyli Elementor oraz WP Bakery. Ponadto chwalą współpracę Intrinsic z Gutenbergiem, dla którego przygotowane zostały bloki, aby nie trzeba było instalować dodatkowych za pośrednictwem wtyczek. W regularnej sprzedaży motyw Intrinsic można nabyć za 39$.

Motyw Mifo

Mifo

Mifo może przydać się agencji kreatywnej lub freelancerowi. Jego głównym przeznaczeniem jest portfolio. W tym motywie dominują jasne kolory. Przygotowany jest także dla niewielkiego sklepu prowadzonego w ramach WooCommerce. Motyw wykorzystuje framework Redux, czyli jeden z najpopularniejszych wśród motywów dostępnych na Themeforest.

Zobacz także: Kolory HTML – czym są, jak ich używać?

Autorzy komunikują, że Mifo najlepiej współpracuje z page builderem WP Bakery. Oczywiście motyw jest w pełni responsywny, zatem nie powinno być problemów z jego właściwym wyświetlaniem na różnego rodzaju urządzeniach. Jego cena w normalnej sprzedaży to 19$.

Motyw Kloud

Kloud

Trzeci motyw udostępniony w tym miesiącu za darmo na Themeforest to Kloud. Jest to uniwersalny motyw, który jest przystosowany do różnych projektów. Jego cena w regularnej sprzedaży jest również najwyższa w porównaniu do poprzedników i wynosi 59$. Podobnie, jak w przypadku poprzednich motywów, najlepiej współpracuje z page builderem WP Bakery. Ponadto przystosowany jest do stworzenia sklepu opartego na WooCommerce. Kloud bazuje na frameworku Codestar. Autorzy chwalą się, że motyw jest zoptymalizowany i przyjazdy dla SEO.

Jak pobrać z Themeforest za darmo motywy do WordPress?

Pobranie motywów za darmo z Themeforest wiąże się z koniecznością założenia konta. Lista bezpłatnie udostępnionych motywów dla WordPress udostępniona jest na dedykowanej stronie: https://themeforest.net/free/wordpress-themes. Zalogowani użytkownicy, na stronach produktów, oprócz możliwości zakupu motywu, zobaczą opcję pobrania go za darmo.