Themeforest, jak co miesiąc, udostępnia za darmo 3 motywy do WordPressa ze swoich cyfrowych zasobów. W sierpniu można pobrać motywy Payton, Talkie oraz Batiment.

Themeforest jest chyba najczęściej odwiedzanym serwisem przez osoby szukające ciekawych motywów do WordPressa, dostosowanych do różnych branż czy też tematów przewodnich. Niestety wszystkie zasoby Themeforest są płatne. Jednak co miesiąc użytkownicy otrzymują 3 motywy do WordPressa całkowicie za darmo. Bezpłatne udostępnienie motywów wiąże się jednak z tym, że nie otrzymujemy normalnej licencji na pobrane pliki, a zatem nie będziemy mogli skorzystać z aktualizacji. Mimo to warto skorzystać z oferty, zwłaszcza, że jest za darmo, a pobrane motywy mogą posłużyć do testów, a niekiedy do właściwych projektów, chociaż tutaj bym podchodził do tematu z dystansem lub zakupił normalną licencję.

Darmowe motywy WordPress z Themeforest

Darmowe motywy z Themeforest

W sierpniu Themeforest udostępniło motywy do WordPress nastawione na firmy. W przeciwieństwie do poprzedniego miesiąca nie pojawił się żaden motyw przeznaczony na typowego bloga. Możemy zatem pobrać za darmo motywy Payton, Talkie oraz Batiment. 

Payton

Motyw Payton to ciekawa propozycja, którą można wykorzystać np. do stworzenia strony internetowej agencji, restauracji, spa lub też warsztatu samochodowego. W demo motywu dominuje czerwony kolor, jednak jest on zgrabnie połączony z białym, jasnoszarym oraz ciemnoszarym. Twórcy motywu zapewniają, że jest on w pełni zgodny z edytorem blokowym Gutenberg, a także najnowszą wersją WordPressa. Do zbudowania strony polecają page builder Siteorigin. 

Motyw Payton

Talkie

Interesującym motywem dla branży technologicznej jest druga propozycja Themeforest, czyli motyw Talkie. Motyw jest bardzo nowoczesny, a przy tym także przejrzysty. Oferuje miłe dla oka zestawienie kolorów, które nie przytłacza, a wręcz wskazuje na innowacyjność. Przyznaję, że niedawno szukałem czegoś podobnego, jednak wtedy nie trafiłem na Talkie. Teraz jestem nim zainteresowany w ramach pewnego projektu. Talkie może się sprawdzić jako motyw dla start-upu, czy też w projektach SaaS. Twórcy do stworzenia witryny proponują wykorzystanie Elementora jako page buildera. 

Motyw Talkie

Batiment

Trzecia, a zarazem ostatnia propozycja Themeforest, to motyw Batiment. Autorzy przekonują, że motyw spełni oczekiwania szeroko rozumianej branży budowlanej i blisko z nią powiązanych. Batiment oferuje różne możliwości wyglądu headera, dzięki czemu łatwiej dopasować go do naszych upodobań, a zarazem funkcjonalności. Motyw zoptymalizowany jest do współpracy z page builderem WPBakery. 

Motyw Batiment

Jak pobrać za darmo motywy do WordPressa z Themeforest?

Aby pobrać za darmo motywy z Themeforest, należy przejść na dedykowaną stronę w ramach platformy. Tam możemy zobaczyć zaproponowane motywy i przenieść się do ich stron docelowych w obrębie Themeforest. Do pobrania motywów niezbędne będzie posiadanie konta. Zalogowanym użytkownikom, oprócz możliwości zakupu motywu, pojawi się opcja skorzystania z niego za darmo.