Envato Market to ogromny zbiór cyfrowych zasobów. W jego skład wchodzi Themeforest, gdzie możemy znaleźć motywy i szablony dla stron internetowych. Wśród nich znajdują się także motywy dla najpopularniejszego systemu zarządzania treścią, czyli WordPressa. Aktualne dane serwisu W3Techs wskazują, że ten CMS jest wykorzystywany przez 38,8% wszystkich serwisów. Biorąc pod uwagę udział w rynku systemów zarządzania treścią, to w przypadku WordPressa osiąga on poziom 63,6%. Dlatego też wszelkie źródła zawierające motywy dla tego CMS również cieszą się popularnością, w tym także Themeforest.

themeforest listopad

Motywy WordPress za darmo z Themeforest

Platforma Themeforest udostępnia płatne motywy dla WordPressa. Jednak co miesiąc, podobnie jak Envato, udostępnia część swoich zasobów bezpłatnie. W efekcie w każdym miesiącu możemy pobrać za darmo motywy dla WordPress. Warto jednak pamiętać, że motywy pobrane w taki sposób nie posiadają normalnej licencji. Nie będzie także możliwe skorzystanie z aktualizacji motywu. Mimo to warto skorzystać z takiej „promocji”. W tym miesiącu Themeforest udostępnił za darmo motywy: Antidote, Royal, a także Sentobar.

antidote

Antidote

Pierwszym motywem udostępnionym za darmo w tym miesiącu jest Antidote. Twórcy przekonują, że doskonale się nadaje dla stron internetowych związanych z medycyną. Jednocześnie zachęcają do budowania stron opartych na Antidote z wykorzystaniem page buildera WP Bakery. Motyw jest oczywiście w pełni responsywny, ale nie ma co się dziwić.

Zobacz także: Kolory HTML – czym są, jak ich używać?

Aktualnie liczą się tylko takie projekty. Antidote jest dość schludny i estetyczny. Nie znajdziemy tam żadnych wodotrysków. Jego regularna cena to 29$.

royal

Royal

Royal to motyw dla WordPress zbudowany na frameworku Bootstrap. Przeznaczony jest dla projektów firmowych wykorzystujących strony typu One Page. Podobnie, jak w przypadku Antidote, zachęca się do zbudowania na nim strony bazującej na page builderze WP Bakery. W nim również nie doświadczymy nic nadzwyczajnego, czego byśmy jeszcze nie widzieli. Jest to taki standardowy motyw, w którym wykorzystuje się efekt paralaxy. Poza listopadową „promocją” Royal kosztuje 39$.

sentobar

Sentobar

Z kolei Sentobar to motyw dla stron internetowych barberów. W tym przypadku twórcy preferują tworzenie stron na podstawie page buildera Elementor, który jest dostępny w wersji darmowej oraz płatnej. W Sentobar przygotowano kilka szablonów stron głównych. Motyw utrzymywany jest w odcieniach kawy z mlekiem. Jego pozytywny odbiór potęguje odpowiednio dobrana typografia. Regularna cena motywu Sentobar to 9$.