Motorola One Vision z procesorem Samsunga, aparatem 48 MP i dziurą w ekranie

Motorola One Vision z procesorem Samsunga, aparatem 48 MP i dziurą w ekranie

Opublikowano 21.03.2019 10:30 -


Motorola szykuje dla nas nowy model. Motorola One Vision ma procesor Samsunga, sporo pamięci RAM i aparat o matrycy aż 48 MP. Ciekawostką jest też to, że będzie to pierwszy model firmy z dziurką w wyświetlaczu.

Ostatnio wiele redakcji piszących o smartfonach dostało nauczkę, by nie ufać danym z benchmarków. Co prawda pierwsze informacje o nowej Motoroli pochodzą właśnie z benchmarków, ale tym razem mamy więcej źródeł na potwierdzenie. Co więcej, dowiadujemy się z nich całkiem sporo o modelu One Vision.

Procesor Samsunga, dziura w wyświetlaczu i 48 MP.

Model, który pojawił się w bazie danych Geekbench nosi symbol P40. Jej nazwa kodowa to „Robusta2”, ale na rynku zadebiutuje pod nazwą One Vision. Jak można zauważyć na wizualizacji, model będzie dostępny w nowym brązowym kolorze. Wygląda to świetnie!

Co w środku? Nietypowo. Motorola One Vision posiada procesor Samsung Exynos 9610, który jest rynkowym odpowiednikiem Snapdragon 660. Całkiem sporo ma być też pamięci, dostępne będą wersje 3, 4 lub 6 GB pamięci RAM oraz 32, 64 lub 128 GB pamięci dla użytkownika.

Smartfon tak jak zaprezentowany niedawno model One ma pracować pod kontrolą czystego Androida 9.0 One. Podobno nazwa nawiązuje też do tego, że Motorola ma zagwarantować w jego przypadku aktualizację do Android R.

Coś, co również rzuca się w oczy w przypadku tego modelu to nowy rodzaj wyświetlacza. Po raz pierwszy Motorola zastosuje tu ekran z dziurką na aparata (punch hole). Ekran ma mieć stosunek boków 21:9, rozdzielczość 2510 × 1080 pikseli oraz przekątną 6,2 cala.

Motorola One Vision posiada na froncie podwójny moduł aparatu. Główny aparat posiada matrycę aż 48 MP. Podobno Motorola pracuje tu nad nowymi rozwiązaniami i funkcjami, które obsłuży taki aparat. Wiemy, że funkcje mają mieć związek z długimi ekspozycjami oraz wideo HDR.

Model One pierwszej generacji zadebiutował w dwóch wersjach, niestety tylko jeden dostępna była w naszym kraju. Podobnie może być też teraz. We wspominanych wcześniej bazach Geekbench pojawił się też drugi model zasilany procesorem Exynos 9610. Jego nazwa kodowa to „troika”.

Wieści z Rozładowani.pl