Motorola One już z Android Pie!

Motorola One już z Android Pie!

Opublikowano 29.11.2018 14:01 -


Aktualizacja oprogramowania dla wielu producentów to zmora. A przynajmniej takie można mieć odczucie, kiedy roczny flagowiec czeka niemalże rok na aktualizację oprogramowania. Zdarzają się jednak perełki — modele, które w przyjemnej dla kieszeni cenie oferują szybkie aktualizacje. Taki jest Motorola One, świeży budżetowiec z Android One, który otrzymał właśnie Android 9.

Android One jest to program rozwoju lekkiego oprogramowania, pozbawionego wszystkiego, co może zostać uznane za zbędne. Celem jest odciążenie procesora ze zbędnych obliczeń, co bezpośrednio przekłada się na płynność pracy nawet na starszych podzespołach. Drugim powodem, dla którego jest to ciekawa opcja dla nas, to duże i szybkie aktualizacje. Z racji, że jest to „czysty Android”, czas jego przygotowania pod konkretny model powinien być skrócony do minimum.

Motorola One z PIE

Tak wygląda to w teorii i przeważnie w praktyce. Nie zawsze jednak jest kolorowo. Cieszy zatem informacja, że niedawno zaprezentowana Motorola One, którą miałem przyjemność testować, otrzymała najnowszego Androida Pie. Przypominam, że już z Oreo był to bardzo ciekawy smartfon o nowoczesnym designie, który wyceniony został na 1099 zł. Dziś możecie go nabyć za 999 zł z najnowszym androidzie na pokładzie. Motorola One stała się zatem jeszcze ciekawszą opcją.

Jeżeli jesteście ciekawi pełnej opinii, zapraszam do testów:

Recenzja Motorola One – telefon który zaskakuje

Co nowego w Android Pie?

Nowości jest wiele i na pewno każdy znajdzie wśród nich kilka mniej i kilka bardziej istotnych. Moim zdaniem należy wspomnieć o:

  • Inteligentnym zarządzaniu energią — moduł ma za zadanie nauczyć się sposobu, w jaki użytkownik korzysta z telefonu. Takie informacje pomogą zarządzać aplikacjami, pamięcią albo jasnością ekranu, a to z kolei przełoży się na zauważalny wzrost czasu pracy na jednym ładowaniu.
  • Przewidywaniu czynności — tutaj również znajdziemy formę „uczenia się”.  Informacja o sposobie używania telefonu pozwoli podsunąć nam opcje, których prawdopodobnie będziemy teraz potrzebować. Przykładowo, wychodząc z domu ok. 7:30, dostaniemy podpowiedź o trasie do pracy.
  • Gestach zamiast ekranowych przycisków. Funkcja znana użytkownikom Xiaomi, teraz dla każdego. Zamiast ekranowych przycisków u dołu, ich akcje będziemy mogli wyzwolić poprzez gesty.

Pełną listę zmian opisał już mój redakcyjny kolega.

Zakochałem się. 11 nowych funkcji dostępnych w Android 9 Pie

Motorola ONE ma zatem swoją kolejną premierę, ponieważ aktualizacja ta podniesie znacząco atrakcyjność urządzenia dzięki nowym funkcjom. Co więcej, aktualnie nie ma ona za dużej konkurencji, bo jej większość wciąż pracuje na Android Oreo.

Wieści z Rozładowani.pl