Motorola Edge+ z aparatem 108 Mpix i niezłą specyfikacją. Xiaomi bój się

Motorola Edge+ z aparatem 108 Mpix i niezłą specyfikacją. Xiaomi bój się

Opublikowano 10.03.2020 7:55 -


Choć na razie Motorola kojarzy się raczej z dobrymi budżetowcami oraz telefonami średniej półki, wkrótce może się to zmienić. Wszystko za sprawą zbliżającej się Motoroli Edge +, o której wiemy coraz więcej. Topowy Snapdragon, 108 Mpix w głównym oczku aparatu i równie imponująca reszta specyfikacji. To się może udać i Motorola zapewni pełną gamę urządzeń.

Pierwsze informacje o topowym urządzeniu spod legendarnej “M” pojawiły się na przełomie 2019 i 2020 roku, ale wtedy były to informacje mocno nieprecyzyjne, w których wspólnym mianownikiem był jedynie Snapdragon 865. Widać, że sprawy nabierają tempa, bo i informacje bardziej chętnie pojawiają się na rynku.

I tak też bardziej wiarygodne rendery nowego urządzenia Motoroli pojawiły się około tygodnia temu. To one ujawniły obecność 3 aparatów na tyle obudowy oraz oczko, zamiast wcięcia, w lewym górnym rogu ekranu.

Edge+

Motorola Edge+ z 108 Mpix matrycą

Przed premierą, która jeszcze nie wiadomo kiedy będzie, wyciekły specyfikacje aparatu. Utwierdzają nas one w przekonaniu, że to będzie konkurent dla innych tańszych topowców. Choć brzmi to, jak oksymoron, ale ciężko mi porównać takiego Mi 10 czy tę Motorolę do S20 Ultra, stąd też podział topowych telefonów na 2 podgrupy – rozsądnie wycenione i te bez udziału ekonomistów.

TechDroider opublikował rzekomą specyfikację na Twitterze. Ów post mówi, że głównym aparatem z tyłu Motoroli będzie coraz popularniejsza matryca 108 Mpx. Zakładam, że będzie to ta sama co w serii Mi 10, a nie ta z Samsunga, ale różnice dla większości z nas nie będą odczuwalne.

Edge+

Reszta specyfikacji

Pozostałe oczka to 16 Mpix i 8 Mpix. Zapewne 16Mpix będzie odpowiadało za ultra szerokokątny obiektyw, podczas gdy 8 Mpix to zoom. Z przodu za to ma znaleźć się 25 Mpix. Na papierze brzmi to bardzo dobrze, tym bardziej, jeżeli zestawimy to z resztą specyfikacji.

Wewnątrz Motoroli Edge+ znajdziemy procesor Snapdragon 865 z opcją do 12 GB pamięci RAM pod kontrolą Androida 10. Wyświetlacz jest na razie zagadką, ale z renderów wynika, że jego krawędzie będą zagięte.

Ciekaw jestem, co myślicie o topowym urządzeniu Motoroli. Czy kupilibyście je, gdyby cenowo był zbliżony do Mi10 albo niewiele droższy? Pod wieloma względami urządzenia Motoroli podobały mi się przeważnie bardziej niż Xiaomi, ale odpadały hardwarem. Jak będzie teraz? Zobaczymy.

Wieści z Rozładowani.pl