Moto g51 5G debiutuje, no i tak w sumie nie wiadomo po co.

Motorola wprowadza na rynek stopniowo kolejne telefony. Była moto g200 5G, moto g71 5G oraz moto g31, pora na moto g51 5G.

Co oferuje moto g51 5G?

Producent stawia w przypadku tego modelu na duży wyświetlacz oraz łączność 5G. Pierwszy z nich ma 6,8 cala, rozdzielczość FHD+ oraz odświeżanie 120Hz. Został on wykonany w technologii IPS. Duży ekran pozwala na wygodne przeglądanie stron internetowych, oglądanie filmów czy też przeglądanie portali społecznościowych.

R E K L A M A

Drugi z nich umożliwia dostęp do sieci 5G, „która charakteryzuje się praktycznie niezauważalnymi opóźnieniami oraz stabilnym połączeniem do sieci komórkowej”. 5G z czasem będzie coraz ważniejsze przy wyborze telefonu. Jednak obecnie według mnie argument przemawiający, że kiedyś się może przydać.

Kolejnym elementem specyfikacji moto g51 5G są aparaty. Główna matryca ma 50Mpx i światło matrycy to f/1,8. Według producenta dzięki technologii Quad Pixel powinien robić świetne zdjęcia w nawet ciężkich warunkach oświetleniowych. Dodatkowo zapewnia 4-krotnie większą czułość przy słabym oświetleniu. Ale nie podają, względem czego ma 4-krotnie lepszą czułość.

Druga matryca to szeroki kąt ze światłem f/2,2 oraz polem widzenia 118º w porównaniu do głównego z 78º. Trzeci obiektyw to macro ze światłem f/2,4.

moto g51 5G – bateria

W przypadku baterii moto g51 5G może pochwalić się baterią 5000mAh. Co ciekawe, wersja globalna w pudełku dostaje ładowarkę 10W. Ale telefon prawdopodobnie obsłuży szybszą ładowarkę, gdyż ten sam model z Indii potrafi się ładować 20W.

Procesor, który napędza ta motkę to Snapdragon 480 Plus. Według producenta telefon jest dwa razy szybszy w porównaniu do poprzedniej generacji. Oczywiście znowu nie ma podanego modelu, do którego odnosi się ta zapowiedź. Dodatkowo telefon ma 4GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci wbudowanej. Dodatkowo użytkownik ma możliwość rozszerzenia pamięci kartą microSD do 512GB.

moto g51 5G – cena

W kwestii ceny moto g51 5G w wersji pamięciowej 4/64GB został wyceniony na 1099 złotych. Będzie dostępny w dwóch kolorach: niebieskim i beżowym w Plusie oraz na stronie motorola.com. Snapdragon 480 Plus w telefonie za 1100 złotych wygląda, jakby budżet na ten telefon został wykorzystany w większości na ekran lub aparaty. W tej cenie są bardziej wydajne telefony. Ale przynajmniej moto nie kosztuje 1799 złotych, tak samo jako Nokia X20 z Snapdragonem 480.