Warner Bros. zaprezentowało pierwszy trailer do najnowszej ekranizacji popularnej serii wirtualnych bijatyk „Mortal Kombat”. Wygląda to całkiem nieźle!

Na zwiastunie zobaczymy wszystkie elementy, których można by się spodziewać po filmie z uniwersum „Mortal Kombat”. Mamy tu więc do czynienia z turniejem sztuk walki, do którego staną najlepsi wojownicy z całego świata.

Trailer to także postaci doskonale znane fanom serii takie jak Sonya Blade, Sub-Zero, Kano, Liu Kang, Jax czy Kung Lao. W filmie pojawią się także nowi bohaterowie, w tym główny protagonista – Cole Young.

Zwiastun rozpoczyna się od wspomnień Sonyi opowiadającej o misji, podczas której wraz z Jaxem po raz pierwszy natknęli się na Sub-Zero. Jego nadprzyrodzone zdolności pozwoliły mu nie tylko zamrażać pociski ze strzelby, ale także w ułamku sekundy pozbawić Jaxa ramion. Sub-Zero z głównym bohaterem łączy jedna rzecz – mają takie same znamię na skórze, które jest przepustką do wzięcia udziału w słynnym turnieju sztuk walki.

Na uwagę i pochwałę w trailerze zasługują świetne efekty specjalne. Choć to dopiero zwiastun, to można już zauważyć, jak szczegółowo prezentują się np. cząsteczki lodu, którymi atakuje Sub-Zero. CGI będzie też zastosowane do generowania całych postaci – przykładem w trailerze jest Gordo, który chyba po raz pierwszy w jakimkolwiek filmie „Mortal Kombat” wygląda naprawdę realistycznie i przerażająco.

Trudno w to uwierzyć, ale do tej pory powstały tylko 2 filmy z serii „Mortal Kombat”: jeden w 1995 roku i jego druga część – „Unicestwienie”, która miała premierę w 1997. Wersja z 2021 roku będzie zatem dopiero trzecią ekranizacją gry w formie filmu live-action.

Twórcy filmu zapowiadają, że ukaże się on w kinach (w tym IMAX), co w czasie ogólnoświatowej pandemii jest raczej wątpliwe. Produkcję w każdym razie będzie można obejrzeć także na HBO Max. Premiera przewidziana jest na 16 kwietnia 2021 roku.


Posłuchaj nas!