Montblanc MB 01 pierwsze luksusowe słuchawki niemieckiej manufaktury

Montblanc MB 01 pierwsze luksusowe słuchawki niemieckiej manufaktury

Opublikowano 25.03.2020 9:13 -


Podobno jedyna prawdziwa męska biżuteria to zegarek i pióro. Nie wiem, nie sprawdzałem. Od wielu lat darzę miłością i jedno i drugie. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że kiedyś będziemy mogli tak powiedzieć o smartwatchu i słuchawkach. Zwłaszcza jeśli do gry wchodzi tak luksusowa firma, jak Montblanc. Pierwsze słuchawki tej firmy właśnie zadebiutowały.

Jeśli nie kojarzycie tej firmy, to macie sporo do nadrobienia. Historia jest bowiem bardzo ciekawa, a sama firma nie raz zrewolucjonizowała rynek piśmienniczy. Ja poznałem ją jeszcze w podstawówce, gdy dowiedziałem się przypadkiem, że moje wieczne pióro chińskiej firmy Hero to tak naprawdę model udający produkt Montblanc. Wtedy zrodziła się we mnie miłość do piór wiecznych i Montblanc Meisterstück.

Montblanc MB 01, czyli pierwsze wokółuszne słuchawki firmy

Montblanc zrewolucjonizowało rynek piśmienniczy. Razem z Tag Heuer byli też pionierami na rynku ekskluzywnych smartwatchy. Montblanc oferuje obecnie już drugą generację swojego smartzegarka Summit. Ma też w ofercie akcesoria do „rozszerzonego papieru”, czyli digitalizacji notatek, podane w luksusowy sposób.

Montblanc MB01

Niemiecka manufaktura dóbr luksusowych (którą obecnie jest Montblanc) postanowiła wejść na kolejny rynek. Mówi się, że smartwatch Summit był „próbą dostosowania się do obecnych czasów”, słuchawki będą więc czynić tę ideę kompletną. Przyjrzyjmy się więc, co ma do zaprezentowania producent.

Montblanc MB 01 to słuchawki wokółuszne z aktywną redukcją szumu i łącznością Bluetooth 5.0. Model ten wspiera obsługę wielu połączeń audio oraz komunikuje się ze smartzegarkiem, pozwala też na połączenie tradycyjnym kablem.

Montblanc MB01

Na muszli słuchawek znajdziemy przycisk do sterowania słuchawkami, aktywacji ANC oraz dodatkowy przycisk do obsługi asystenta głosowego. Pasmo przenoszenia to minimum 10 Hz i maksimum 20 kHz. Impedancja wynosi 32 omy, a czułość 90-100 dB. Słuchawki ważą 280 gramów.

Nie wiemy jak grają słuchawki i pewnie poczekamy trochę na pierwsze rzetelne opinie. Wiemy natomiast, że wyglądają one zjawiskowo. Zresztą wszystkie produkty tej firmy wykonane są z wielką pieczołowitością. Najwyższej jakości skóra, wyselekcjonowane stopy metalu i silikonu mają dawać poczucie dużego najlepszego komfortu.

Montblanc MB01

Koszt słuchawek to 595 dolarów, czyli około 2550 zł bez podatków. Słuchawki są już dostępne w najlepszych butikach i za sprawą sklepu internetowego producenta pod tym adresem.

Wieści z Rozładowani.pl