Moje ulubione narzędzie do sprawdzania prędkości stron WWW - zyskuje nowy wygląd

Moje ulubione narzędzie do sprawdzania prędkości stron WWW – zyskuje nowy wygląd

Opublikowano 4.08.2016 20:01 -


Są jakieś problemy z działaniem DailyWeb?

To zdanie, które powoduje ciarki na plecach. Oczywiście, jeszcze nie powoduje zawału, ale do przyjemnych nie należy. W pierwszym kroku szybkie uruchomienie nowej karty w przeglądarce i to nerwowe oczekiwanie. Wczyta się, czy nie? Te kilka sekund oczekiwania wydaje się trwać wiecznie, a mój organizm dopadają coraz większe fale nerwów. Nie wytrzymuje presji, odpalam Pingdom Tools i tam sprawa zazwyczaj szybko się wyjaśnia.

Oczywiście jeśli to ten najpopularniejszy pad, czyli brak dostępności do strony, to i nawet wspomniane narzędzie nie do końca pomoże. W końcu ostatnimi czasy przerabialiśmy to wielokrotnie z naszymi Zenboxami i uwierzcie, brakowało dosłownie 1 dnia, kiedy już miałem dograne przenosiny na nowy hosting. Wówczas obiecano mi, że problemy znikną. I co? Tak też się stało. Zostałem.

pt

Samo narzędzie Pingdom Tools sprawdza się w nieco odmiennych przypadkach. Dla mnie jest niezastąpione, kiedy strona działa wolniej niż zwykle a i ciężko znaleźć tego przyczynę. Znajdziecie tam oś czasu wczytywania poszczególnych elementów, które pokaże poszczególne czasy odpowiedzi, podzielone na kilka kategorii. Wielokrotnie okazywało się wówczas, że powodem wolno działającej strony np. zewnętrzny skrypt, który zaciągał się z innego, leniwego serwera

Teraz twórcy postanowili nieco odświeżyć swoje narzędzie, sama zmiana była przeprowadzona już jakiś czas temu, ja odnotowałem ją dopiero teraz. Serwis wygląda nieco świeżej a i co ważne pojawiła się także możliwość wybrania serwera i lokalizacji, którą chcemy odpytać o prędkość działania naszej witryny. Są także opcje premium, ale jako że nam nie zapłacili za reklamę, będziecie musieli w detalach zagłębić się sami.

Zrzut ekranu 2016-08-04 o 20.54.33Gorąco polecam wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji zaprzyjaźnienia się z Pingdom Tools, gwarantuje że pomimo tego, że podobnych narzędzi jest sporo, to konkretnie z tym nie da się nie lubić.

Wieści z Rozładowani.pl