Koniec roku, a więc czas podsumowań! W 2020 przez moje ręce przewinęło się trochę sprzętu, o którym pisałem na łamach DailyWeb. Dlatego nasz Wspaniały Redaktor Naczelny, Światło Naszych Klawiatur, poprosił, aby każdy z Redaktorów przygotował zestawienie swoich ulubionych sprzętów z 2020 roku. Przejrzałem moje teksty i szybko wybrałem pięć urządzeń, które w tym roku skradły moje serce.

Na drugie miejsca wpada Nintendo Switch! Pstryk musiał się pojawić! Często mi towarzyszy. Na dodatek dzięki tej konsoli w końcu wziąłem się za ogrywanie różnych niezależnych produkcji. Jako na komputerze częściej sięgam po większe tytuły. Pstryk idealnie wpasował się w moje potrzeby oraz chęć przeniesienia zabawy na inny ekran, niż ten, który kojarzy mi się z pracą.

Trzecie miejsce? Laptop. Sam nie wierzę, że to piszę, ale Acer TravelMate P6 to kawał świetnego mobilnego sprzętu. Moja relacja z marką Acer jest skomplikowana, jednak chętnie polecę tego laptopa osobom, które poszukują czegoś lekkiego i dobrze działającego. Pograłem na nim w „RimWorlda”, napisałem kilka tekstów, obejrzałem sporo filmów, nawet trochę poprogramowałem. Sprawdzał się bardzo dobrze.

[VIDEO] Lista 6 moich ulubionych sprzętów, które testowałem w 2020 roku

Na czwarte miejsce wpadają słuchawki. Kygo Xenon. Niepozorne, ale doskonale podkreślające różne dźwięki. Zapamiętałem je za cudowny system wyciszania otoczenia. Kygo Xenon po prostu odcinają człowieka od zewnętrznego świata, pozwalają się skupić na pracy. A jak trzeba, to może je również wykorzystać do zabawy! W grach też dają sobie radę!

Piąte miejsce należy do kamerki Logitech StreamCam. Świetna jakość obrazu, moja żona korzystała z niej w trakcie tworzenia materiałów do pracy. Sprzęt od Logitech jej nie zawiódł, a ja postanowiłem użyć StreamCam w trakcie zdalnych stand-upów. Jej jedyną wadą jest to, że średnio radzi sobie z nagrywaniem dźwięku.

Tyle ode mnie! To moja ulubiona piątka sprzętów!