Black Friday 2022 za pasem. To czas, kiedy producenci, dystrybutorzy i sklepy wychodzą z siebie, by zwiększyć sprzedaż. Niestety oferty często są mocno naciągane lub niestety czasem wprowadzające w błąd. Mimo wszystko zawsze można znaleźć kilka perełek, na które warto zapolować. Moja lista zakupów w tym roku będzie wyjątkowa. Co planuje kupić?

Patrząc przez pryzmat ofert, które publikujemy co roku w naszym Katalogu Ofert Black Friday, zauważyliśmy, że promocje stają się z roku na rok mniej atrakcyjne. Nie ma wielu prawdziwych wyprzedaży, które powodowałyby szaleństwo zakupowe. Oczywiście dodatkowo warto zwrócić uwagę, że najlepsze oferty z reguły znajdują się bezpośrednio o dystrybutorów marki lub u producentów, jeśli prowadzą  bezpośrednią sprzedaż. Liderem, który przychodzi mi do głowy, który nie zawiódł ostatnie lata, był od zawsze Microsoft, który na swoje komputery potrafił dać naprawdę ogromne rabaty. Idąc dalej, można było upolować sporo tańsze słuchawki z serii WH od Sony, a dalej, JAYS, Teufel, który dawał też dobre promocje, a dalej to już tylko mocne średniaki. Oczywiście to wcale nie znaczy, że nie było taniej, ale nie było spektakularnie tanio.

Black Friday

Czy to koniec szaleństwa Black Friday 2022?

Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująca, tym bardziej, jeśli rzucimy okiem na wykres z Google Trends, który w dość bezwzględny sposób prezentuje zainteresowanie wyszukiwaniami frazy Black Friday w Polsce, w okresie ostatnich 5 lat.

Zrzut ekranu 2022 11 23 o 10.47.04
Wykres zainteresowania wyszukiwaniami frazy Black Friday w okresie ostatnich 5 lat w Polsce.

Widzimy to też w zapytaniach ofertowych przy okazji Black Friday, gdzie spora część naszych stałych klientów mówi wprost: przenosimy działania i budżety na okres świąteczny przy końcówce roku, bo Czarny Piątek nie przynosi oczekiwanych rezultatów sprzedażowych. To zdaje się być pętlą, w której oferty są słabe, świadomość konsumentów coraz większa, w efekcie słaba sprzedaż.

Moja lista zakupowa na Black Friday 2022

O ile w ostatnich latach zawsze moja lista była dość rozbudowana, głównie w produkty, które chciałbym kupić, ale tylko w sytuacji, gdy cena będzie dobra, o tyle w tym roku nie mam właściwie presji na żaden produkt. Mam w sumie wszystko, czego potrzebuje, a ostatni zakup elektroniki o dziwo odbył się w ubiegłym tygodniu, kiedy za namową kupiłem preamp do mikrofonu marki Klark Teknik (który jest świetny i tani, polecam gorąco!). A wcześniej? W zasadzie to tylko przychodzi mi do głowy ramie do mikrofonu od Rode, kilka miesięcy temu. Jest jednak jeden wyjątek, to monitory odsłuchowe, na które patrze maślanymi oczami od jakiegoś czasu, ale nie sądzę, by trafiła się na tyle dobra promocja, by skusiła mnie do zakupu, a rabat 10% to dla mnie żaden trigger.

Zrobiliśmy ręcznie katalog i wybraliśmy najlepsze oferty Black Friday 2022!

Prawdziwa moc wyprzedaży mam wrażenie, że jednak pojawia się w ramach Cyber Monday, ale bardzo często oczywiście już przy Black Friday. Chodzi mianowicie o dobra cyfrowe i cyfrowej usługi. Tam naprawdę można złapać świetne ceny, szczególnie na usługi, z których się dotychczas korzysta i płaci. Zdaje się, Adobe przygotowało doskonałe oferty na swoje pakiety usług, a ponadto producent wtyczek do WP, za które płacimy, czy wszelkiej maści dobra cyfrowe dla twórców. Nasz Gustaw Grochowski nawet na swoim blogu zebrał wszystkie oferty dla projektantów.

Uważam, że to właśnie w tej gałęzi należy szukać najciekawszych promocji, chociaż i kilku najciekawszych najpewniej nie zabraknie w hardwarze. Wszystkie je zbieramy dla Was i już w piątek zaprezentujemy w postaci naszego katalogu najciekawszych ofert Black Friday 2022.