Z czystej ciekawości po kilku latach zajrzałem do panelu administracynjego Joomli – jednak nie wiele sie zmienilo, olałem. Drugim dość ciekawym rozwiązaniem okazał się CMS o nazwie dotCMS. Fantastyczne rozwiązanie strony promującej ten produkt przykuło uwagę. Postanowiłem zarzjeć do wersji demo po zapoznaniu się z listą dostępnych funkcjonalności. Koło przejrzystości to to niestety nie leżało nawet. Tak czy siak to potężny system i bardzo elastyczny, już miałem pobrać wersje instalacyjna, jednak okazało się całość jest napisana w JAVA’ie. Niestety umiejętności me dość mierne przy akurat tym języku programowanie więc niestety musiałem się poddać. PHP i niestety nic więcej.
Dotychczas korzystałem z MODx, z którego nie do końca byłem zadowolony – tzn. może nie tyle ja co użytkownicy którzy zajmowali się wprowadzaniem i edycją treści w tym systemie, tzn. redaktorzy. Narzekali przede wszystkim na brak czytelności panelu. Dla developera, system był bardzo elastyczny co się ceni.
Zajrzałem z ciekawości na stronę tego projektu by zobaczyć co w trawie piszczy. Okazało się, że zostałą opublikowana nowa wersja po /jak sam autor wskazuje/ czasie. Nosi ona numerek 2.0 a nazwe Revolution. Zapowiada się nieźle. Lista zmian dokonanych w tej wersji automatycznie skierowała mnie do działu download.
Pierwsze co mnie mocno zaskoczyło, to fakt że wersja instalacyjna zajmuje (bagatela!) 10Mb.

Aktualnie pliki instalacyjne kopiowane są na serwer, biore się za testy. Subiektywną opinie wyraże później.